کد خبر: 284530 A

سیف در جمع خبرنگاران:

ایلنا: رئیس کل بانک مرکزی استقبال از وام 80 میلیونی مسکن را معمولی خواند و گفت: قرار نیست بلافاصله یک صف برای این وام تشکیل شود، این روند به تدریج افزایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، ولی الله سیف در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که بانک مرکزی برای دوره پسا‌تحریم چه برنامه‌هایی دارد، افزود:‌ امیدواریم این برنامه پنج یا شش ماه بعد از نهایی شدن تفاهم‌ها عملیاتی شود. البته بودجه و برنامه‌ریزی‌های ما این است که اگر این موضوع تحقق نیابد، شرایط ثبات اقتصادی کشور روند طبیعی خود را داشته باشد.

وی درباره عدم استقبال مردم از وام 80 میلیونی مسکن٬ گفت:‌ آمارها نشان می‌دهد که استقبال از این وام معمولی است٬ زیرا قرار نیست بلافاصله یک صف برای این وام تشکیل شود، این روند به تدریج افزایش می‌یابد.

سیف با بیان اینکه بانک‌ها در ارائه وام مسکن و خرید کالا باید منابع خود را تجهیز کنند، افزود: بانک‌ها به تدریج در این زمینه اعطای تسهیلات خواهند کرد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ رشد اقتصادی کشور در سال 1393 به 3 درصد رسیده، گفت : بر اساس محاسبات مقدماتی و اولیه اداره حساب‌های اقتصادی این بانک، تولید ناخالص داخلی کشور به قیمت پایه و به قیمت‌های ثابت سال 1383 در سال گذشته 2031596 میلیارد ریال است که نسبت به رقم سال 1392 به میزان 3 درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس کل بانک مرکزی ولی الله سیف وام 80 میلیونی مسکن اعطای تسهیلات مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر