کد خبر: 284483 A

موسوی لاری در همایش حزب ندای ایرانیان:

ایلنا: وزیر کشور دولت اصلاحات تاکید کرد: اصلاح‌طلبان محور شعارهای خود را مردم‌سالاری قرار دادند و نیروهای اصولگرا با شعار دفاع از ارزش‌ها وارد عرصه شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالواحد موسوی لاری در همایش حزب ندای ایرانیان گفت: حزب با اینکه در ایران ریشه 150 ساله دارد اما هنوز نتوانسته تاثیر اجتماعی خود را داشته باشد. با این حال این مسئله‌ای است که در جلسات این چنینی همیشه به آن پرداخته می‌شود و باید به بخش‌های دیگر نیز در آسیب‌شناسی فعالیت حزبی توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ساختار قانون اساسی ما بر این اساس بود که ساختاری شکل بگیرد که جمهوریت و اسلامیت در ساختار آن مورد توجه باشد. علاوه بر آن باید بگوییم که احزابی که برای رسیدن به قدرت تلاش می‌کنند از چه الگویی پیروی می‌کنند.

وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به اینکه بعد از انقلاب با توجه به جمیع اتفاقات دو جریان سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در ایران شکل گرفته است، اظهار داشت: این دو دیدگاه باید مشخص کنند چه تفاوتی با هم دارند و این واقعیت را شفاف‌سازی کنند که آیا چارچوب اصلاح‌طلبی و اصولگرایی را می‌توان استانداردسازی کرد؟

موسوی لاری افزود: نیروهای اصلاح‌طلب محور شعارهای خود را مردم‌سالاری قرار دادند و نیروهای اصولگرا با شعار دفاع از ارزش‌ها وارد عرصه شدند، در صورتی که باید مشخص شود این ارزش‌ها چه معنایی دارند و وقتی فسادهای چند هزار میلیاردی در کشور صورت می‌گیرد٬ آیا توجه به روسری یک دختر دبیرستانی تا چه اندازه اولویت دارد؟

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز افزود: حدیثی از امام رضا (ع) است که می‌گوید برای شناخت افراد به صداقت گفتار آنها و امانت‌داری آنها توجه کنید و وقتی در جامعه به این دو مقوله بی‌توجهی می‌شود٬ اعتماد از بین می‌رود. این مباحثی است که باید در نشست‌های احزاب به آن توجه شود.

وی توجه به جمهوریت مردم را به عنوان یک اصل تاثیرگذار  در جامعه عنوان کرد و گفت: توجه به جمهور یکی از ویژگی‌های اساسی جریان اصلاح‌طلب است.

وزیر کشور دولت اصلاحات احزاب فصلی و موضوعی را یکی دیگر از ایرادهای احزاب در ایران دانست و یادآور شد: حزب ندای ایرانیان که در ابتدای راه قرار دارد٬ باید سعی کند وارد این مسیر نشود. الگوی احزاب موفق و شکست خورده دنیا را مورد توجه قرار دهد.

عبدالواحد موسوی لاری همایش حزب ندای ایرانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر