کد خبر: 284464 A

وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

ایلنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر گونه کمبود دارو را صرفا فضاسازی خواند.

به گزارش خبرنگار دولت ایلنا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در مورد تامین اقلام دارویی کشور گفت: رئیس جمهور نسبت به تامین دارویی کشور حساسیت دارد. اگر اقلام دارویی کم است به ما اعلام کنند و ما حتما پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: اخیرا کمبودهای مربوط به داروی پیوند کلیه را تامین کرده‌ایم. ما هر هفته وضعیت دارویی کشور را رصد می‌کنیم و اینکه گفته می‌شود دارو کم است٬ صرفا فضاسازی است.

وزیر بهداشت در مورد تاثیر تحریم‌ها بر دارو گفت: این تحریم‌ها ظالمانه است و مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده٬ اما بدان معنا نیست که ما نتوانیم مشکلات خود را حل کنیم. ما محدودیت‌هایی داریم که طی آن تامین دارو برای ما سخت است٬ اما همه اقدامات به خوبی انجام می‌شود و ما اکنون مشکل دارویی نداریم.

قاضی زاده هاشمی در مورد بدهی دولت به بیمه‌های درمانی گفت: باید در این مورد از سازمان‌های بیمه سوال بپرسید. این سازمان‌ها زیر نظر وزارت بهداشت نیستند. طلب ما هم از سازمان‌های بیمه 3 هزار و 500 میلیارد تومان است.

وزیر بهداشت در مورد اینکه گفته می‌شود پزشکان از ارائه مالیات‌های خود٬ خودداری می‌کنند، گفت: ما هر کاری که سازمان مالیاتی بخواهد٬ انجام می‌دهیم تا شفاف‌سازی صورت گیرد٬ اما این شفاف‌سازی میان صنوف دیگر نیز انجام شود٬ زیرا مالیات پزشکان در برابر بنگاه‌های بزرگ٬ رقمی محسوب نمی‌شود.

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی کمبود دارو تامین اقلام دارویی تاثیر تحریم‌ها بر دارو بدهی دولت به بیمه‌های درمانی مالیات پزشکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر