کد خبر: 284394 A

کنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: عضو شورای مرکزی جبهه ایستادگی خواستار برخورد قوه قضائیه با توهین‌کنندگان به روسای جمهور و مجلس در مراسم دیروز شد.

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره توهین یکی از مداحان حاضر در مراسم تشییع پیکر شهدای غواض به روسای جمهور و مجلس گفت: نکته مهم این است که مداحان سخنگوی نظام نیستند٬ بلکه این مقام معظم رهبری هستند که باید مواضع و راهبردهای کلان کشور را مشخص کنند.

وی ادامه داد: کسانی که خود را مدعی حمایت از خون و راه شهدا می‌دانند و در برنامه‌هایی نظیر مراسم روز گذشته آنها توهین‌ها را به مسئولان عالی نظام انجام دادند و از مراسم تشیع شهدا را جناحی می‌کنند، طرفدار شهدا نیستند٬ بلکه می‌خواهند از خون شهدا برای منافع سیاسی خود سوء استفاده کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآوری جایگاه رفیع مداحان اظهار داشت: اگر قرار است مداحان وارد کشمکش‌های سیاسی شوند٬ دیگر جایگاه رفیع مداحی اهل بیت را ندارند٬ لذا جامعه مداحان باید با این افراد برخورد کنند.

کنعانی‌مقدم با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر وحدت و همدلی و هم‌زبانی میان مسئولان و مردم تاکیده کرده‌اند، تصریح کرد: در حالی که مقام معظم رهبری همواره در سخنان خود از سرداران عرصه دیپلماسی دفاع می‌کنند و می‌گویند اینها فرزندان انقلاب هستند‏، راهش این نیست صحنه‌ای که مردم برای بدرقه شهدا آمده‌اند‏، به صحنه سوءاستفاده برای غرض‌های سیاسی مبدل شود و مردم را وارد کشمکش‌های سیاسی کنند.

دبیرکل حزب سبز ایران با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید وارد عمل شود و با توهین‌کنندگان برخورد کند، خاطرنشان کرد: در قوانین آمده در صورتی که افراد به مسئولان عالی نظام توهین کنند، دادستانی باید به عنوان مدعی العموم وارد عرصه شود. ما در این باره قانون داریم و مجازات آن نیز مشخص است.

وی افزود: کسی حق ندارد برای تحکیم موقعیت خود یا موقعیت جناح خود از تریبون‌های کشور و مخصوصا از تربیون‌های مهمی مثل مراسم دیروز سوءاستفاده کند.

عضو شورای مرکزی جبهه ایستادگی با بیان اینکه شهدا به دنبال منافع سیاسی و حزبی نبودند، ابراز داشت: شهدا برای دفاع از اسلام، میهن و مردم شهید شدند و نباید یک جناح شهدا را مصادره کند و از آنها سوءاستفاده نماید.

كنعانی مقدم توهین به رییس جمهور و رییس مجلس توهین به مسئولان نظام در تشییع شهدای غواص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر