کد خبر: 284364 A

معاون وزیر امور خارجه:

ایلنا: معاون امور عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در نشست سازمان همکاری‌های اسلامی در جده از تداوم انهدام زیرساخت‌های یمن به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان با تبیین طرح سیاسی 4 ماده‌ای ارائه شده از جانب وزیر امور خارجه کشورمان برای حل و فصل بحران یمن، از اتخاذ رویکرد نظامی علیه این کشور انتقاد و بر ضرورت توقف حملات علیه مردم بی‌دفاع یمن و پایان دادن به محاصره انسانی این کشور به ویژه در آستانه ماه مبارک رمضان تأکید کرد.

نماینده کشورمان در نشست جده با تبیین اقدامات ایران برای ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به همه نقاط یمن، از گفت‌وگوهای یمنی ـ‌ یمنی در ژنو حمایت کرد و تلاش‌های دبیرکل سازمان ملل و نقش نماینده وی در امور یمن را در این گفت‌وگوها مورد توجه قرار داد.

امیرعبداللهیان از کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی خواست به وظایف انسانی و اسلامی خود در قبال یمن عمل کنند.

معاون وزیر امور خارجه توسل به روش نظامی در قبال بحران داخلی سیاسی در یمن را خطا دانست و هشدار داد این روش نتیجه‌ای جز افزایش افراط‌گرایی و تروریسم و به مخاطره انداختن امنیت منطقه نخواهد داشت.

امیرعبداللهیان در نشست سازمان همکاری اسلامی در جده به هنگام سخنرانی منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن در جلسه حضور نداشت.

ایاد مدنی دبیرکل همکاری‌های اسلامی و وزرای خارجه عربستان، ترکیه، مصر، کویت،‌ افغانستان و وزرای خارجه برخی دیگر از کشورهای اسلامی دیدگاهای‌شان را در این نشست مطرح کردند.

حسین امیرعبداللهیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر