کد خبر: 283850 A

ربیعی:

ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق‌های زیرمجموعه این وزارت خانه بویژه صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی را موتور توسعه ملی دانست و گفت: اکنون این صندوق ها که زمانی به حیاط خلوت برخی گروه ها تبدیل شده بود، توسط کارگران بازنشسته اداره می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی عصر یکشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مرحله دوم توسعه مجتمع پتروشیمی خراسان که به صورت ویدئو کنفرانسی توسط رییس جمهوری آغاز شد، اظهار کرد: امروز چهار صندوق زیرمجموعه این وزارتخانه افزون بر یک هزار میلیارد ریال سرمایه دارند.

وی با بیان اینکه براساس قانون این صندوق ها می توانند 600 هزار میلیارد ریال از سرمایه خود را در حوزه سرمایه گذاری هزینه کنند، افزود: هم اکنون این صندوق ها مجموعا 360 هزار میلیارد ریال در پروژه های عمرانی دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری کرده اند.

ربیعی بااشاره به آغاز پروژه بزرگ مرحله دوم توسعه پتروشیمی خراسان، اضافه کرد: 90 درصد از سهامداران این پروژه بزرگ، سه صندوق زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

وی بابیان اینکه امروز در سایه سیاست های دولت تدبیر و امید صندوق های زیرمجموعه این وزارتخانه در محیطی امن و آرام توسط کارگران بازنشسته اداره و اهداف کلان خویش را دنبال می کنند، گفت: زمانی برخی گروه ها و جریان های سیاسی این صندوق ها را به حیاط خلوت خود تبدیل کرده بودند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امروز هویت اصلی این صندوق ها به آنان برگردانده شده و به دنبال تحقق و گسترش عدالت اجتماعی و ارائه خدمات به نیروهای زیرمجموعه خود، یعنی کارگران بازنشسته هستند.

ربیعی به برخی ویژگی های این طرح اشاره کرد و گفت: برای این پروژه بزرگ افزون بر 667 میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی از محل صندوق توسعه ملی و 16 هزار میلیارد ریال نیز سرمایه گذاری ریالی صورت می گیرد.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه بزرگ که در زمینی به مساحت 80 هکتار اجرا خواهد شد، برای یکهزار نفر به صورت مستقیم و سه هزار نفر نیز بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

ربیعی اضافه کرد: خوراک این طرح بزرگ گاز طبیعی است که تولید سالانه آن یک میلیون و 650 هزار تن متانول، 500 هزار تن پروپلین و 500 هزار تن نیز پلی پروپلین است که مقدار قابل توجهی نیز گاز ال پی جی و بنزین در این واحد تولید خواهد شد.

به گفته وی، این واحد تولیدی پتروشیمی در صورت بهره برداری روزانه 6،9 میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف دارد و سالانه به 15 میلیون مترمکعب آب نیز نیاز دارد که از محل تصفیه فاضلاب شهری بجنورد تامین خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تصریح کرد: گاز مصرفی این واحد پتروشیمی با 10درصد زیر قیمت بازار تحویل این واحد می شود.

رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید روز 24 خردادماه مهمان استان خراسان شمالی هستند.

سفر روحانی به خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر