کد خبر: 283718 A

با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت؛

ایلنا: استانداری تهران با صدور اطلاعیه نسبت به حواشی ایجاد شده در حین سخنرانی رئیس‌جمهور در روز سالگرد رحلت امام (ره) نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، متن اطلاعیه به این شرح است:

با توجه به انتشار برخی اخبار در تاریخ های ۲۰ و ۲۱ خردادماه و تحلیل‌های خلاف واقع در برخی از خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌ها در خصوص حواشی ایجاد شده در حین سخنرانی ریاست محترم جمهور در روز ۱۳ خرداد ماه  همزمان با سالگرد  رحلت امام خمینی (ره)استانداری تهران موارد و نکات زیر را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند:

۱) طبق روال سنوات گذشته در سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) فرمانداران به عنوان روسای ستاد ارتحال در شهرستان‌ها نسبت به هماهنگی و  برنامه‌ریزی برای اعزام علاقمندان برای حضور در مراسم‌های بزرگداشت رحلت حضرت امام خمینی (ره) از جمله سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای و رییس جمهور محترم، اقدامات لازم را به عمل آورده‌اند.

همچنین در این راستا با هماهنگی اداره کل سیاسی استانداری تهران، فرمانداری‌های استان برای عمل به وظیفه خود در برگزاری باشکوه مراسم، تسهیلاتی را برای اعزام زائران و علاقمندان حضرت امام خمینی( ره)،  مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم  به حرم مطهر ایجاد کرده‌اند.     

۲) حین سخنرانی رییس جمهور محترم عده‌ای با سردادن شعارهای تفرقه انگیز سعی در ایجاد اختلال داشتند که مردم انقلابی و عاشقان امام خمینی( ره) با سردادن شعارهای وحدت بخش «خامنه‌ای زنده باد، روحانی پاینده باد» و «یاد امام زنده باد، روحانی پاینده باد» مانع از این حرکت شدند.

۳) بر اساس گزارش برخی از خبرگزاری‌ها در بین دستگیرشدگان نام فردی ذکر شده است که از بازداشتی حوادث 88 بوده که با بررسی‌های انجام شده این خبر صحت نداشته و خلاف واقع است.

۴)  در برخی از خبرگزاری‌ها، سایت‌ها و مطبوعات محتوای بازجویی‌های انجام شده از دستگیر شدگان منتشر شده که از جمله اطلاعات طبقه بندی شده و انتشار آن خلاف موازین قانونی است.

ضمنا زوایای مختلف حادثه مذکور توسط مجاری قانونی در حال بررسی و پیگیری است که متعاقبا از سوی مراجع ذی‌صلاح اطلاع رسانی خواهد شد.

حسن روحانی لغو سخنرانی تشنج در سخنرانی رئیس جمهور حواشی سالگرد امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر