کد خبر: 283678 A

شمخانی در گفت‌وگو با المنار:

ایلنا: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: افراط‌گرایان تکفیری پدیده‌ای ساختگی هستند که دولت‌های غربی و صهیونیست‌ها آن را به وجود آورده‌اند.

به گزارش ایلنا، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی یکی از اهداف مهم گروه‌های تکفیری تروریستی را جلوگیری از تمرکز امت اسلامی بر موضوع فلسطین دانست.

وی با اشاره به تعریف امنیت ملی گفت: تعریف امنیت ملی ایران با تعریف امنیت ملی در دیگر کشورها متفاوت نیست و عبارت از هماهنگی بین سیاست‌های دفاعی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر اساس منافع ملی و امنیت ملی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران افزود: یکی از وظایف کمیته عالی امنیت ملی که رؤسای قوای سه گانه و همچنین وزرای امور خارجه و دفاع و سازمان برنامه و بودجه و فرمانده نیروهای مسلح در آن مشارکت دارند تصمیم‌گیری درباره موضوعات مهم کشور است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که از بیشترین استقلال، اقتدار، ثبات و آرامش در بین کشورهای منطقه با وجود تحولات موجود برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما وی که با شبکه تلویزیونی المنار لبنان گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به تروریست‌های تکفیری تصریح کرد: افراط گرایان تکفیری پدیده‌ای ساختگی هستند که دولت‌های غربی، صهیونیست‌ها و استبدادگران آن را در منطقه ما به وجود آورده‌اند تا نیرو و توان امت اسلامی را هدر دهند و مانع تمرکز جهان اسلام بر روی هدف اساسی‌شان که همانا مسئله فلسطین است، شوند.

علی شمخانی جریان‌های تکفیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر