کد خبر: 282292 A

رئیس مجلس در دیدار مسوولان مرتبط با امور فلسطین؛

ایلنا: رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تنها راه مطمئن برای نجات منطقه از شر فتنه و توطئه های استکباری، بیداری کشورهای مسلمان و حفظ وحدت و استمرار مقاومت در برابر رژیم صیهونیستی است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در دیدار جمعی از علما و مسوولان مرتبط با امور فلسطین از کشورهای سوریه، لبنان و فلسطین که به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی در ایران به سر می‌برند با یادآوری آرمان‌های مدنظر امام خمینی (ره)، یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی را حمایت از مسلمانان مظلوم به ویژه ملت فلسطین توصیف کرد.

وی اظهار داشت: هدف بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، ایجاد وحدت در بین امت اسلام و حمایت از ملل مظلوم به ویژه ملت قهرمان فلسطین در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی بوده است.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: این هدف و آرمان امروزه از سوی ملت ایران و با هدایت رهبری معظم انقلاب همچنان استمرار دارد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسایل منطقه‌ای گفت: هدف استکبار جهانی از ایجاد و تقویت گروه‌های تکفیری تروریستی در کشورهای مختلف مسلمان منطقه از جمله عراق و سوریه و یمن، مستهلک ساختن انرژی و توان ملل مسلمان در تعامل با اهداف و سیاست‌های استکباری که رژیم صهیونیستی اجرای آن را برعهده داشته است، باشد.

وی تصریح کرد: نقش علمای اسلامی در روشنفکری و آگاه‌سازی نسل‌های کنونی و آینده نسبت به توطئه‌های شوم برای فراموشی آرمان فلسطین، ممتاز و انکارناپذیر است.

عضو شورایعالی امنیت ملی، تنها راه مطمئن برای نجات منطقه از شر فتنه و توطئه‌های استکباری را بیداری کشورهای مسلمان و حفظ وحدت و استمرار مقاومت در برابر رژیم صیهونیستی دانست.

لاریجانی همچنین در این دیدار بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.

در ادامه این دیدار همچنین تعدادی از علمای اسلامی حاضر در این دیدار به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

حسن حب‌الله مسئول امور فلسطین جنبش حزب‌الله لبنان، موضوع فلسطین را مساله محوری مورد تاکید بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران و نیز رهبر معظم انقلاب در دوره کنونی دانست و گفت: رژیم صهیونیستی بر پایه دروغ و تجاوز بنا شده و تنها راه پیروزی، استمرار مقاومت و مقابله با طرح‌های آمریکایی – صهیونیستی مبنی بر تضعیف آرمان فلسطین است.

وی خواستار بیداری و وحدت ملت‌های اسلامی در برابر فریب‌هایی همچون داعش و گروه‌های تکفیری که با هدف انحراف از موضوع فلسطین بنا نهاده، شد.

در این دیدار همچنین شیخ سعید قاسم از علمای فلسطین که سال‌ها در بند رژیم صهیونیستی بوده از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از مردم فلسطین در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی تقدیر کرد و گفت: مردم و رهبران ایران اسلامی این وظیفه دینی و شرعی خود را بدون هیچگونه چشمداشتی انجام می‌دهند.

علی لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر