کد خبر: 281944 A

امیرعبداللهیان در دیدار نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق:

ایلنا: در دیدار امروز نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق با معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، دو طرف ضمن بررسی اوضاع منطقه و عراق، روند همکاری‌های مشترک برای مبارزه با پدیده تروریسم، بویژه گروهک داعش را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایلنا،  حسین امیرعبداللهیان در این ملاقات با اشاره به اهمیت فتوای مرجعیت دینی عراق در ایجاد تشکل‌های مردمی و بسیج عمومی علیه تروریسم تکفیری، بر ضرورت پایبندی تمام گروه‌های عراقی اعم از شیعه، سنی و کرد به قانون اساسی، حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و لزوم کمک به دولت این کشور جهت ایجاد ثبات و امنیت و مقابله با تروریسم تاکید کرد.

معاون وزارت خارجه کشورمان سقوط رمادی به رغم حضور نیروهای ائتلاف در استان الانبار را تعجب آور و سوال برانگیز دانست و گفت: این رویداد نشان می‌دهد که عبور عراق از بحران جاری، صرفاً با وحدت ملی و به دور از درگیری‌های‌های طایفه‌ای و با تکیه بر امکانات و ظرفیت‌های ملی و کمک کشورهای منطقه و سازمان ملل متحد امکان پذیر است.

در این دیدار، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن تشکر از نقش جدی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم، اقدامات انسان دوستانه کشورمان در جهت ایجاد ثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی سوریه وعراق را حائز حائز اهمیت برشمرد.

یان کوبیش با اشاره به بافت اجتماعی عراق، نقش مرجعیت در عراق را مهم ارزیابی کرد و تنها راه حمایت از مردم عراق برای رفع مشکلات و گذر از شرایط موجود را مشارکت کشورهای منطقه، به دور از قوم گرایی دانست.

عمليات نيروهاي عراقي نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر