کد خبر: 281730 A

معاون دبیرکل سازمان ملل در گفت‌و‌گو با امیرعبداللهیان؛

ایلنا: نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در گفت‌وگوی تلفنی با معاون عربی- آفریقای وزیر امورخارجه، در خصوص آخرین تحولات یمن تبادل نظر کردند.

به گزارش ایلنا، اسماعیل ولد شیخ احمد در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به رایزنی‌هایش با گروه‌های یمنی و انصارالله، به موفقیت راهکار سیاسی در این کشور ابراز خوش‌بینی کرد.

وی گفت: قرار است گفت‌وگوهای گروه‌های یمنی 24 خرداد در ژنو آغاز شود و تلاش‌های دبیر کل سازمان ملل متحد برای توقف حملات به یمن به ویژه با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

حسین امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از تلاش‌های نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن و با انتقاد شدید از حملات عربستان ضد مردم بی‌دفاع این کشور، بر توقف فوری حملات نظامی به یمن تأکید کرد و با اشاره به محاصره همه جانبه مردم این کشور، تلاش مؤثر سازمان ملل متحد برای پایان دادن به این اقدامات ضد بشری را خواستار شد.

معاون وزیر امورخارجه با حمایت از تلاش‌های سازمان ملل متحد و با اشاره به طرح سیاسی چهار ماده‌ای ارائه شده از جانب وزیر امورخارجه کشورمان در خصوص یمن، تحقق گفت‌وگوهای یمنی- یمنی را بدون مداخله خارجی مهم دانست.

وی تأکید کرد: سازمان ملل متحد باید با اقدامات جدی و مبتنی بر منشور این سازمان، زمینه چنین تجاوزاتی را در جهان معاصر از میان بردارد.

امیرعبداللهیان بار دیگر بر حمایت ایران از وحدت و تمامیت ارضی یمن و کمک به مردم این کشور در مبارزه با تروریسم تأکید کرد و با اشاره به تلاش دولت و ملت ایران در ارسال کمک‌های انسان دوستانه به سراسر این کشور، تجاوز عربستان به یمن را خطایی استراتژیک و در تعارض با امنیت منطقه دانست.

حسین امیرعبداللهیان توقف حمله عربستان به يمن مذاكرات يمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر