کد خبر: 274366 A

آیت‌الله سبحانی در دیدار وزیر ارتباطات:

ایلنا: یک مرجع تقلید شیعه در قم گفت: هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد از خطوط قرمز آن عبور کند. خط قرمز جامعه فرهنگ اسلامی در فناوری ارتباطات باید مورد توجه قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا آیت‌الله جعفر سبحانی عصر پنجشنبه در دیدار با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: پیشرفت در حوزه ارتباطات لازم و ضروری است٬ اما باید آفت‌ها و آسیب‌های آن‌ها را شناسایی و در رفع آن‌ها تلاش نمایید.

وی با اشاره به تهدیداتی که ممکن است از طریق فناوری‌های نوین دامن‌گیر جامعه شود٬ گفت: اینترنت پرسرعت و فناوری‌های نوین ممکن است بر اثر استفاده نادرست ذهن، روح و فرهنگ جوانان را خدشه‌دار کند٬ از این رو حتماً باید تلاش کرد تا جلوی آن‌ها گرفته شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد از خطوط قرمز آن عبور کند و خط قرمز جامعه ما نیز فرهنگ اسلامی است و از این رو در فناوری ارتباطات این مسئله را باید مورد توجه قرار داد.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به فعالیت برخی از سایت‌های اینترنتی گفت: اخیراً سایتی را در اینترنت دیده‌ام که مطالبی ضد قرآن، ضد پیامبر و ضد خدا را مطرح کرده و قطعاً ما نمی‌توانیم اینطور سایت‌ها را به رسمیت بشناسیم.

وی افزود: نباید بگوییم آزادی نیست بلکه باید بگوییم آزادی براساس قوانیمان است و سایتی که ضد دین و ضد قانون و ضد حاکمیت ما فعالیت می‌کند خودش قوانین را نقض می‌کند.

این مرجع تقلید در پایان سخنان خود گفت: شهدای گرانقدر ما برای آنجان عزیز خود را فدا کردند که فرهنگ اسلامی در این کشور پایدار شود و از این رو نمی‌توان نسبت به فرهنگ اسلامی بی‌توجه بود.

محمود واعظی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر