کد خبر: 274288 A

ایلنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بازدید از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی درقم با رئیس و محققان این مرکز دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم٬ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی درقم در نشست با رئیس و محققان این مرکز اظهار داشت: ارتباط این مرکز با علوم مختلف و اندیشه‌های متفاوت نشان از توجه ویژه این مرکز تحقیقاتی به شانیت و جایگاه علم است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از این مرکز گفت: خدمات نرم افزاری مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی گامی برای ارتقا و کارآمدی علم است و قطعا این نرم افزارهای تولیدی راه را برای طلبه‌های جوان و محققان باز می‌کند که کارهای زیادی که در گذشته وقت‌گیر بود با استفاده از این نرم افزار‌ها از راه ماشینی (کامپیوتری) انجام شود.

پس از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات٬ حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمید شهریاری رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی ضمن تشکر از توجه وزیر ارتباطات به این مرکز حوزی ضمن تشکر از توجه وزیر ارتباطات به این مرکز حوزی، به ظرفیت خالی این مرکز از نظر مالی و اطلاع رسانی اشاره کرد و خواستار همکاری بیشتر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با مرکز کامپیوتری علوم اسلامی شد.

وی در بیان چند نمونه از تولید‌های این مرکز کامپیوتری گفت: نرم افزار جامع الاحادیث، درایه الانور که سند‌شناسی احادیث راویان شیعه را مورد توجه قرار داده، پایگاه مجلات تخصصی نورمکس، نرم افزار کتابخانه دیجیتال با ۱۵۰ هزار عنوان کتاب و تشریح زیرساخت‌هایی برای ترجمه صحیح ماشینی (کامپیوتری) و... از جمله نرم افزارهای مهم تولیده شده مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است.

محمود واعظی مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم انسانی قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر