کد خبر: 272252 A

سامری در تذکر شفاهی:

ایلنا: نماینده مردم خرمشهر درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از وزیر نیرو گفت: مردم خرمشهر در میان دریاچه‌های فاضلاب و پساب محصور شده‌اند. چرا فکری برای این وضعیت نمی‌کنید

به گزارش ایلنا؛‌ عبدالله سامری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی با تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی (ع) و تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تقدیر و تشکر از اقدام سربازان گمنام امام زمان (عج) در دستگیری عناصر تروریستی و عاملان شهادت پرسنل نیروی انتظامی، در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر نیرو گفت: آقای چیت‌چیان، تا به کی عینک زیبابینی خود را بر خرابی‌های ناشی از عدم اتمام پروژه‌های فاضلاب و باتلاق‌های موسوم به دریاچه مرگ که هرازچندگاهی دلبندان ما را به کام مرگ می‌کشاند و تلخی گردوغبار و بیکاری را برای ما افزون می‌سازد، بر چشم می‌گذارید؟

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا 8 سال خرابی، بوی باروت و بمب‌های شیمیایی برای این مردم شریف بس نبود که حالا بی‌تدبیری همراه با گنداب ناشی از جوب‌های همجوار خانه‌ها و بیماری‌های کشف‌نشده، ایام را به در کنیم؟ چگونه بگویم آب شرب‌مان آمیخته به فاضلاب است و بوی تعفن آن سینه‌ها را می‌آزارد و سرطان روده و ریه ما را ناتوان کرده است؟ چگونه بگویم 27 سال از جنگ می‌گذرد ولی خانه‌هایمان محصور در دریاچه‌های فاضلاب بوده و طغیان فضولات و فاضلاب نفس‌هایمان را بریده است.

وی تاکید کرد: چگونه بگویم با شعله‌های تبعیض، اشک‌های آغشته به دودهای سوختن نفت را نظاره می‌کنیم ولی پاهایمان تا زانو در باتلاق بوده و با کمترین بارندگی دیگر قادر به تردد در خیابان‌ها نیستیم. آقای وزیر! شایسته نیست خیابان‌هایی که خون شهدا در آن ریخته، هر روز با پساب‌های آلوده به فضولات آغشته شود.

سامری تصریح کرد: شرمش باد وزیری که در مقابل خون شهیدانمان، اینگونه بی‌تفاوت است. به خاطر خون‌های پاک و آمیخته به عشق امام و رهبری و ادای دین به مردم مظلوم خرمشهر باید فکری برای این ویرانه‌ها شود.

خرمشهر سامری تذکر شفاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر