کد خبر: 272150 A

با پیشنهاد رئیس مجلس؛

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس گزارش معاونت نظارت این طرح واقعاً اشکالاتی دارد و اگر در صحن علنی بررسی شود، شاید نتوانیم همه ایرادات آن را برطرف کنیم، گفت: بهتر است این طرح را برای بررسی و رفع اشکالات به کمیسیون شوراها ارجاع دهیم.

به گزارش ایلنا،‌ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 2 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با ارجاع این طرح به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با144 ر‌أی موافق، 73 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد ارجاع این طرح به کمیسیون مربوطه برای بررسی بیشتر، گفت: براساس گزارش معاونت نظارت این طرح واقعاً اشکالاتی دارد و اگر در صحن علنی بررسی شود، شاید نتوانیم همه ایرادات آن را برطرف کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح استانی شدن انتخابات مجلس از نظر نگارشی ابهاماتی دارد و باید برای بررسی و اصلاح به کمیسیون ارجاع شود، البته کمیسیون شوراها می‌تواند با سرعت و ظرف حدود 2 هفته بررسی و رفع اشکالات طرح انجام دهد و آن را مجدداً به صحن علنی ارجاع دهد.

طرح استانی شدن انتخابات مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر