کد خبر: 272120 A

انصاری در صحن علنی مجلس :

ایلنا: معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با اصل موضوع استانی شدن انتخابات مجلس مخالف نیست، گفت: در طرح استانی شدن انتخابات مجلس که در کمیسیون شوراها بررسی شده است، مشخص نیست که بعد از رد صلاحیت یک کاندیدا آیا انتخابات در مرحله بعد در همان شهرستان برگزار می‌شود یا در کل استان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، مجید انصاری در نشست علنی امروز چهارشنبه (دوم اردیبهشت‌ماه) در خصوص طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت: دولت با اصل موضوع استانی شدن مجلس مخالف نیست اما امروز این موضوع در هیات دولت بررسی و مورد مخالفت قرار گرفت، این در حالی است که اگر وقت کافی گذاشته شود شاید اشکالات آن مرتفع شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: طرح استانی شدن انتخابات مجلس تلفیقی از شهرستانی و استانی است و معایب انتخابات شهرستانی را حفظ می‌کند اما محاسن استانی شدن در آن از بین می‌رود.

وی افزود: مشخص نیست که در این طرح اگر در یک شهرستان صلاحیت کاندیدا رد شود، آیا در مرحله بعد در همان شهرستان انتخابات برگزار می‌شود یا اینکه انتخابات در کل استان برگزار می‌شود بنابراین باید برای بررسی این طرح وقت بیشتری صرف شود.

طرح استانی شدن انتخابات مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر