کد خبر: 270102 A

ایلنا: معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با سفرا و نمایندگان کشورهای منطقه آمریکای لاتین (برزیل، مکزیک، ونزوئلا، کوبا، اروگوئه، بولیوی، اکوادور، آرژانتین و نیکاراگوا) دیدار و پیرامون موضوعات دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، مجید تخت روانچی با اشاره به روابط دوستانه فیمابین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه آمریکای لاتین ، گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقمند به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با این منطقه است. تغییرات بوجود آمده در جامعه جهانی و ظرفیت‌های اقتصادی قابل توجه در این منطقه ، فرصت‌های مهمی را برای همکاری فراهم آورده است و باید مسیر همکاری‌ها را برای شکوفایی روابط هموار کرد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ضمن تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: ما در طول مذاکرات به روشنی اعلام کردیم که همزمان با اجرای تعهدات ایران باید تمام تحریم‌ها لغو شود. هم اکنون بحث جدی در میان جامعه ایران در خصوص مذاکرات وجود دارد و مردم با دقت و حساسیت این مباحث را دنبال می کنند.

سفرای کشورهای آمریکای لاتین نیز در این دیدار ضمن مهم و تاریخ ساز قلمداد کردن مذاکرات ایران و 1+5 ، مذاکرات اخیر را موفق ارزیابی کرده و تاکید داشتند در فضایی که بسیاری از تحلیل گران از دیپلماسی به عنوان راه حل مشکلات قطع امید کرده بودند ، جمهوری اسلامی ایران با ورود به مذاکره با گروه 1+5 نشان داد که بهترین راه برای حل مشکلات مذاکره و دیپلماسی است.

مجید تخت روانچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر