کد خبر: 269981 A

جعفری به ایلنا خبر داد:

ایلنا: سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ضمن اعلام تعامل خوب اعضای این کمیسیون با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در ن جلسه دیروز کمیسیون، از نشست مشترک اعضا با مسئولان انرژی اتمی برای بررسی تحقیق و توسعه توافق لوزان و ژنو خبر داد.

قاسم جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، در مورد حضور مسئولان دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش، گفت: در این نشست تعامل خوبی میان نمایندگان و مسئولان دانشگاه آزاد برقرار شد و در این دیدار طرفین دیگاه‌های خود را برای پویایی هر چه بیشتر این دانشگاه عنوان کردند. 

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، همچنین ادامه داد: در جلسه یاد شده مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه گزارش کار از برنامه‌های خود برای ارتقای دانشگاه متبوعشان٬ به مسایلی نظیر جذب نخبگان به هیئت علمی، ایجاد مراکز رشد شرکت‌های دانش بنیان، ارتقای هرم علمی، توجه به رشته‌های پزشکی، کسب مجوز برای رشته‌های بدون مجوز از شورای گسترش وزارت علوم، تلاش برای کاستن وابستگی صرف دانشگاه آزاد به شهریه‌ها و توسعه تحصیلات تکمیلی نیز نام بردند. 

این نماینده مردم در مجلس نهم همچنین در مورد دغدغه‌های مطروحه نمایندگان در این نشست افزود: لزوم اخذ مجوز برای ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه آزادی، توجه به فضای فرهنگی این دانشگاه نیز از جمله مواردی بود که از سوی نمایندگان در این نشست مطرح شد. 

 وی همچنین افزود: سه شنبه هفته جاری کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با دعوت از مسئولان سازمان انرژی اتمی، در تحقیق و توسعه توافق لوزان و ژنو را بررسی خواهد کرد.

تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی سازمان انرژی اتمی ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر