کد خبر: 269899 A

صبح امروز؛

ایلنا: دبیر شورایعالی امنیت ملی کشورمان برای شرکت و سخنرانی در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری‌ شانگهای صبح دوشنبهوارد مسکو شد.

به گزارش ایلنا٬ علی شمخانی که به دعوت نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه به مسکو سفر کرده، در جریان این سفر دیدارهای دو جانبه‌ای با برخی مقامات سیاسی و امنیتی روسیه و همچنین همتایان حاضر در اجلاس بین المللی یادشده خواهد داشت. 

این اجلاس در سطح کار‌شناسی امروز و در روز سه‌شنبه (۲۵ فروردین ماه) با حضور مسئولان شوراهای امنیت ملی کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای شامل قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان و همچنین نمایندگان کشورهای ناظر شامل افغانستان، هند، ایران، مغولستان و پاکستان در مسکو پایتخت روسیه برگزار خواهد شد. 

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بحث و گفت‌وگو در خصوص مسائل امنیتی در فضای سازمان همکاری شانگهای با توجه به تحولات موجود در منطقه و کشورهای همجوار از موضوعات اصلی این نشست اعلام شده است. 

بر اساس برنامه‌ها قرار است شرکت کنندگان در دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای در ساعت ۱۹ امشب در کرملین با ولادیمیر پوتین دیداری داشته باشند و انتظار می‌رود شمخانی با شایگو وزیر دفاع روسیه هم دیدار و گفت‌وگو کند. 

سازمان همکاری شانگهای در تاریخ ۱۵ ژوئن سال ۲۰۰۱ میلادی در شانگهای چین از سوی قزاقستان، چین، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان تاسیس شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی علی شمخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر