کد خبر: 263605 A

لاریجانی در تماس تلفنی با رئیس مجلس پاکستان:

ایلنا: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص یمن حل مسئله از طریق گفتگو‌های ملی و داخلی بین طرفین است.

به گزارش ایلنا، سردار ایاز صادق، رئیس مجلس ملی پاکستان شب گذشته در تماس تلفنی با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خشنودی از تفاهمات حاصل از مذاکرات هسته‌ای ۱+۵ ابراز امیدواری کرد با لغو تحریم‌ها از همه ظرفیت کشور دوست ایران در جهت رشد و شکوفایی منطقه در دنیای اسلام استفاده شود. 

رئیس مجلس ملی پاکستان در ادامه گفت: روز دوشنبه در جلسه مشترک مجلس و سنای پاکستان مسائل کشور یمن مورد بررسی قرار می‌گیرد و پاکستان قصد مداخله در هیچ طرف این جنگ را ندارد و نمی‌خواهد دراین بحران ورود پیدا کند و خواهان برقراری آرامش در یمن در جهت منافع جهان اسلام است. 

لاریجانی در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و پاکستان از مواضع مثبت و خیر خواهانه دولت دوست، پاکستان در موضوع هسته‌ای و توافق‌های اخیر در لوزان تشکر کرد و گفت: این گونه توافق‌ها در جهت ثبات منطقه‌ای و اتحاد بین مسلمانان بکار گرفته خواهد شد و ایران آمادگی توسعه روابط اقتصادی با پاکستان را دارد. 

وی ضمن ابزار تأسف از تجاوز نظامی به یمن که منجر به کشته و مجروح شدن مسلمان این کشور و انهدام زیر ساخت‌های یمن شده است افزود: چنین تجاوز نظامی با هر هدفی که انجام شده باشد، ضربه به بنیه امت اسلامی است و نفع آن را رژیم صهیونیستی و قدرت‌های بزرگ می‌برند و کشورهای متجاوز باید پاسخ دهند که با چه انگیزه‌ای امکانات خود را در جهت ضربه به یک کشور اسلامی بکار می‌گیرند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم یمن، مردم رشیدی هستند که در طول تاریخ نشان دادند متجاوزین خارجی را زمین گیر و پشیمان می‌کنند. 

وی افزود: دولت‌های متجاوز باید از تجاوز شوروی سابق و بعد‌ها آمریکا و ناتو به افغانستان پند بگیرند مگر آن قدرت‌ها توانستند در مقابل مردم افغانستان کاری انجام دهند. 

لاریجانی ضمن تقدیر از مواضع رئیس مجلس ملی پاکستان در خصوص عدم مداخله نظامی در جنگ ضد اسلامی یمن خاطر نشان کرد: ایران با هرگونه مداخله ارتش کشورهای منطقه از جمله پاکستان مخالف است و آنرا به زیان ملت مسلمان پاکستان می‌داند و موضع ایران، حل مسئله یمن از طریق گفتگو‌های ملی داخلی طرفین است وهرگونه مداخله‌ای می‌تواند موضوع را پیچیده‌تر کند.

ایاز صادق رئیس مجلس ملی پاکستان علی لاریجانی رییس مجلس ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر