کد خبر: 260944 A

رئوفیان در جلسه هم‌اندیشی دبیران کل احزاب:

ایلنا: دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین خواستار برگزاری جلسه مشترکی میان نمایندگان احزاب با رییس سازمان صداوسیما شد و گفت: رسانه ملی حق جانبداری از گروه خاصی را ندارد

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالقاسم رئوفیان در نشست نمایندگان احزاب با مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور گفت: من نگران استمرار این جلسات با سبک وسیاق فعلی هستم. در جلسات گذشته هم همین مسایل مطرح شد اما کمتر شاهد بودیم که هشدارها وتذکرات ما جامه عمل به خود بگیرد .

وی افزود: تکرار برخی موضوعات در این جلسات نشان از عدم توجه دست اندرکاران برای توضیحات و درخواست های نمایندگان احزاب دارد . تعجب می کنم که چرا در صدور مجوز احزاب در استانها این همه سخت گیری می شود در حالیکه این مساله در جلسه ای در ماه رمضان و در حضور استانداران مطرح شد و باید استانداران نسبت به این مساله ترتیب اثر می دادند.

رئوفیان ادامه داد: هنوز معلوم نیست تکلیف تصمیمی که برای تشکیل کمیته سه جانبه احزاب ، دولت ومردم برای اصلاح قانون احزاب گرفته شد به کجا کشیده شد. ایا می توانیم امیدوار باشیم که این تصمیم در دو یا سه ماه سال 94 عملی شود؟ درخواست من از شمااین است که مصوبات جلسات قبل وزارت کشور با نمایندگان احزاب را جدی بگیریم .

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین با اشاره به حادثه شیراز گفت: باید نسبت به مساله‌ای که برای آقای مطهری اتفاق افتاد توجه ویژه‌ای صورت گیرد. ما رفته رفته به انتخابات نزدیک می‌شویم و قطعا سفرهای استانی افزایش خواهد یافت اگر به این مساله توجه نشود شاید دیگر نتوانیم آن را درمان کنیم در این صورت نظام تاوان سنگینی خواهد داد.

وی بااشاره به اینکه قرار بود جلسه مشترکی میان احزاب و رییس سازمان صداوسیما تشکیل شود گفت: تذکر ما به صداوسیما این است که این یک رسانه ملی است و حق جانبداری از گروه خاصی را ندارد بنابراین باید به مطالبات مشروع مردم توجه کنند اگر در جایی به شخصیتی اهانت می شود صداوسیما موظف است از اشاعه آن پرهیز کند.

رئوفیان همچنین خواستار جلسه مشترک احزاب با ستادامر به معروف ونهی از منکر شد و گفت: همچنین درخواست  دارم که همایش یک روزه با حضور نمایندگان احزاب و استانداران تشکیل شود و موارد مربوط  به انتخابات در آن مورد بررسی قرار گیرد.

ابوالقاسم رئوفیان حزب اسلامی ایران زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر