کد خبر: 260785 A

حجت‌الاسلام مقدم در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون امور بین‌الملل موسسه حفظ و نشر آثار امام تاکید کرد: مرحوم سیداحمد خمینی همیشه وفادار به خواست امام بود و در این جهت نیز موفق بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ با اشاره به بیستمین سالگرد درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی گفت: بارزترین بعد تاثیرگذار مرحوم سیداحمد خمینی این بود که از کودکی و کوچکی در مسیر انقلاب و تحقق آمال، افکار و اهداف رهبر انقلاب که پدرشان بود، گام گذاشتند.

وی با بیان اینکه مرحوم سیداحمد خمینی تا آخر نیز به عنوان خالص‌ترین و شاخص‌ترین نیرو در این سمت و سو تلاش کرد، اظهار داشت: ایشان لحظه‌ای از مسیر نهضت انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی جدا نشد.

عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: ایشان کسی بود که همه زندگی‌اش در مبارزه بود و پس از انقلاب هم زندگی خود را وقف آن آمال‌ها و آرمان‌ها کرد.  

مقدم در خصوص چرایی عدم پذیرش مسئولیت‌های اجرایی از سوی یادگار امام تصریح کرد: عنایتی که حضرت امام داشتند این بود که هیچ یک از نزدیکانش در عرصه اجرایی و مسئولیت‌ها قرار نگیرند. همه انگیزه ایشان خدمت به مردم و اهداف انقلاب بود و هیچ وابستگی نیز به پست، مقام و جایگاه نداشتند و افراد نزدیک به امام نیز علی‌رغم اینکه همواره به عنوان سرباز جان بر کف در جهت اهداف انقلاب بودند از پذیرش سمت اجرایی قرار نگرفتند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مرحوم سیداحمد خمینی خاطرنشان کرد: ایشان همانطور که رهبر انقلاب بیان کردند، یار امین امام بودند. ایشان هیچ‌گاه امام را فقط صرفاً پدر نمی‌دیدند٬ بلکه امام را و مرجع و رهبر عقیدتی خود نیز باور داشتند و مصداق مریدی بودند که امام را مراد خود می‌دانستند و رابطه‌شان فراتر از پدر و فرزندی بود.

وی صداقت و امانتداری را یکی از ویژگی‌های و شاخصه‌های مرحوم سیداحمد خمینی برشمرد و ابراز داشت: مرحوم سیداحمد خمینی همیشه وفادار به خواست و اوامر امام بود و در این جهت نیز موفق بودند. امام نسبت به امانتداری کامل به ایشان آگاه بود و به همین دلیل نیز بسیاری از مسائل از سوی امام به ایشان ابلاغ می‌شد.

معاون امور بین‌الملل موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی در خصوص ادامه مسیر مرحوم سید احمد خمینی توسط بیت امام٬ بیان کرد: بیت امام هم‌اینک نیز در جهت همان خواست و اهداف امام حرکت می‌کند. امام همواره به مصداق پدری برای همه طیف‌ها و جریان‌ها بودند و خود را محدود به جریانی خاص نمی‌کردند.

مقدم افزود: امروز هم بیت امام و بالاخص سیدحسن آقای خمینی همین روال را ادامه می‌دهند و همانند امام نه تنها در مسائل اجرایی دخل و تصرفی نداشتند٬ بلکه برای همه جریان‌های دلسوز و پایبند به نظام صرف نظر از سلیقه ارتباط‌شان را حفظ کرده‌اند و البته پای بسیاری از تلخی‌ها نیز ایستادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مقدم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر