کد خبر: 260764 A

عضو مجلس خبرگان در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره شخصیت حاج سید احمد خمینی گفت:حاج سید احمد آقا نمونه برجسته سلامت کامل از لحاظ اقتصادی وسیاسی بودند که بعد از رحلت امام (ره) تداوم بخش مسیر و مکتب امام بودند.

حجت‌اسلام والمسلمین عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا٬ گفت: حاج سید احمد آقا خمینی در طول زندگی خود همیشه امین امام و نظام اسلامی بود و یکی از ویژگی‌های برجسته ایشان٬ مقاومت در راه مبارزه و احیای مکتب امام از آغاز نهضت تا رحلت بود. 

وی ادامه داد: بعد از رحلت حاج سید مصطفی٬ ایشان نقش پررنگ‌تری در عرصه سیاسی و نهضتی ایفا کردند که این نقش پررنگ در همه عرصه‌های حساس تصمیم گیری٬ چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی کاملا مشهود و مشخص است. 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: سیداحمد آقا وکیل امام (ره)، چشم بینا و امین امام و نماینده امام در جلسات حساس تصمیم‌گیری نظام بود که تمام سعی خود را کرد تا انقلاب همیشه در جهت مکتب امام حرکت کند. 

کعبی اظهار داشت: حضور سید احمد اقا در عرصه‌های تصمیم گیری و سیاسی٬ تبلور مکتب امام بود، که همیشه پیام‌های مهم امام را در مناسبت‌ها مختلف برای مردم بیان می‌کرد. 

 این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم٬ درباره عملکرد سید احمد آقا بعد از رحلت امام گفت: ایشان بعد از رحلت امام٬ تمام قد در کنار و پیشتیبان ولایت فقیه بودند که در جمله‌ای تاریخی خودشان را سرباز ولایت نامیدند. 

وی با اشاره به حلقه یاران حاج سید احمد آقا در آن سال‌ها بیان کرد: هرچند حلقه اولیه یاران ایشان از یک جریان سیاسی خاص بودند٬ اما ایشان هیچ‌گاه جناحی و سیاسی عمل نکرد٬ بلکه همیشه فراجناحی ظهور و بروز داشتند. 

این نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: یکی از اقدامات ارزنده حاج سید احمد آقا٬ عمل کامل به وصیت امام به ویژه در خصوص اموال و موقوفات بود٬ بعد ار رحلت امام همه این اموال را در اختیار مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی قرار داده شد و سال‌ها از این موقوفات٬ به طلبه شهریه پرداخت می‌شد. 

کعبی گفت: حاج سید احمد آقا نمونه برجسته سلامت کامل از لحاظ اقتصادی و سیاسی بودند که بعد از رحلت امام (ره) تداوم‌بخش مسیر و مکتب امام بودند.

سید احمد خمینی ولایت فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر