کد خبر: 257993 A

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در صورتی که در طرفین اراده لازم باشد به سرعت به توافق می‌رسیم٬ گفت:تیم مذاکره کننده براساس منافع ملی قدم برمی‌دارند.

عباسعلی منصوری آرانی در گفتوگو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با تاثیرات اظهارات اخیر نتانیاهو بر روند مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 اظهار کرد: روند مذاکرات در مسیر مثبتی پیش می‌رود و بدیهی است که مذاکره کنندگان براساس چارچوبهایی که برایشان تعیین شده است و در راستای منافع ملی قدم بر می‌دارند و در همان راستا گفتگو می‌کنند.

نماینده مردم کاشان ادامه داد: در شرایط فعلی بازنده اصلی صهیونیستها هستند که میلیون‌ها دلار برای تبلیغات هزینه کرده اند تا در سی وپنج سال گذشته بر علیه جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اسلام هراسی در دنیا افکار عمومی را فریب دهند.

این عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید براینکه پروژه فریب آنها هر روز برای مردم بیشتر روشن می شود خاطر نشان کرد: مطالبی که ما همواره بر آنها تاکید و در چارچوب آن حرکت کرده‌ایم نیز در شرایط کنونی خودش را نشان می‌دهد. موضوعات حقوقی و فنی به گونهای است که نشان می دهد جمهوری اسلامی تا آنجایی که می تواند تلاش می کند تا مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد.

وی افزود: من فکر می کنم جمهوری اسلامی تا حد زیادی براین موضوع اشراف دارد که دربرخورد با موضوعاتی که به این شکل مطرح می شود تمام تلاش خود را کند تا تاثیر زیادی بر مذاکرات نداشته باشد.

این نماینده مجلس همچنین در ارتباط با پیش‌بینی‌اش از زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 نیز یادآور شد: تصور میکنم که اگر عزم و اراده منطقی در طرف مقابل وجود داشته باشد٬ به سرعت می‌توانیم به این نقطه برسیم.

رژیم صهیونیستی مذاکرات هسته‌ای منصوری آرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر