کد خبر: 257971 A

نوبخت در گفت‌وگوی ویژه خبری:

ایلنا: سخنگوی دولت از استخدام بیش از 38هزار تن در سال آینده خبرداد و گفت: ادارات و استانداری ها می‌توانند از اکنون تشریفات لازم برای استخدام را انجام دهند.

به گزارش ایلنا٬ محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با اینکه سیاست دولت در استخدام، کم کردن حجم دولت است، افزود: طبق برنامه‌ریزهای انجام شده و با تامین بودجه لازم، بیش از 38 هزار تن از جوانان کشور به استخدام در می‌آیند.


وی ادامه داد: افرادی که در گذشته برای استخدام امتحان و آزمون داده بودند اما بودجه لازم برای بکارگیری آنان تامین نشده بود، در بودجه سال آینده تامین اعتبار شده و ادارات و استانداری ها می‌توانند از اکنون تشریفات لازم برای استخدام را انجام دهند.

معاون رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه دولت سعی دارد در اصلاح حامل‌های انرژی کمترین فشار را بر مردم وارد کند، افزود: در صورتی که منافع اقتصاد کلان کشور بر ضرورت اصلاح حامل‌های انرژی باشد، باید این اقدام را عملی کرد اما این اصلاحات با شیبی ملایم عملیاتی می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه تورم در کشور هنوز بالاست و فقط از رشد منفی اقتصاد تا حدودی کاسته شده است، افزود: دولت توانسته نسبت به سال‌های گذشته تورم را کنترل و از رشد منفی آن بکاهد.

وی با تاکید بر اینکه این روند کاهش تورم ادامه خواهد داشت، افزود: در حال حاضر تورم حدود 15 درصد است.

وی ادامه داد: دولت در مهار تورم نقطه به نقطه، سالیانه و ماهانه نسبت به سال و ماه مشابه کنترل مناسبی داشته اما باید تورم را تک رقمی کند؛ این ایده آل ترین هدف دولت است.

نوبخت با یادآوری اینکه تلاش ریاست جمهوری و دولت، مهار تورم و رونق بخش تولید است، افزود: باید منابع مالی به سمت و سوی تولید سوق پیدا کنند و میزان عرضه از تقاضا بیشتر باشد تا کشور از تورم ساختاری نجات یابد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه دولت قصد ندارد از بانکها استقراض کند، افزود: این گونه استقراض‌ها خود زمینه ساز تورم و رشد نقدینگی می‌شود و چنین سیاستی در برنامه‌های کلان و کوتاه مدت دولت جای ندارد.

تورم محمدباقر نوبخت استخدام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر