خبرگزاری کار ایران

۴ روز پس از سفر رئیس قوه قضائیه به قطر و توافقات انجام‌شده صورت گرفت؛

آزادی و انتقال ۴ صیاد ایرانی محبوس در زندان‌های قطر به کشور

آزادی و انتقال ۴ صیاد ایرانی محبوس در زندان‌های قطر به کشور
کد خبر : ۱۴۹۴۰۸۴

پس از سفر رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به قطر و توافقات انجام شده میان مسئولان دو کشور، صیادان ایرانی محبوس در زندان‌های قطر آزاد و به کشور منتقل شدند.

به گزارش ایلنا، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: رئیس قوه قضائیه به‎تازگی با هدف گسترش ارتباطات و تعاملات میان ملل و دوّل اسلامی به کشور قطر سفر کرد.

محسنی اژه‌ای در جریان سفر به قطر علاوه بر انعقاد توافقات ناظر بر توسعه تعاملات قضایی، دیدار‌هایی را با مقامات قطری از جمله امیر قطر برگزار کرد.

رئیس قوه قضائیه همچنین در جریان سفر به قطر دیداری را با ایرانیان مقیم این کشور داشت تا از نزدیک در جریان مسائل آن‌ها قرار بگیرد.

در جریان سفر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به قطر همچنین تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک قضایی بین مسئولان قضایی دو کشور امضا شد.

تسهیل عفو یا انتقال تعدادی از محکومان ایرانی یکی از مهم‌ترین نتیجه‌های این سفر بود.

برهمین اساس، ۴ روز پس از سفر رئیس قوه قضائیه به قطر و توافقات انجام‌شده، عسکر جلالیان، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری از آزادی و انتقال ۴ نفر از صیادان ایرانی محبوس در زندان‌های قطر به کشور خبر داد.

جلالیان ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته ، ۴ نفر از هموطنانمان ضمن برخورداری از عفو، از زندان آزاد و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشورمان منتقل شدند؛ این افراد به علت ورود غیرمجاز به آب‌های سرزمینی قطر از سوی گارد ساحلی آن کشور دستگیر و در زندان به‌سر می‎‌بردند.

رئیس کمیته انتقال محکومین با اشاره به فعالیت هموطنان استان‌های جنوبی کشور در پهنه‌های آبی و حرفه صیادی، تاکید کرد: به شهروندان ایرانی حاشیه خلیج فارس توصیه می‌کنیم تمهیدهای لازم در سفر‌های دریایی را به‌کار گرفته و ضمن رعایت حق حاکمیت کشور‌های همسایه، از ورود غیرمجاز به حریم این کشور‌ها خودداری کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز