خبرگزاری کار ایران

زاکانی:

معتقدم برای برخورد با فساد با افراد قوی آغاز کنیم/ «پاک باش و خدمتگزار» شعار دولت من است

معتقدم برای برخورد با فساد با افراد قوی آغاز کنیم/ «پاک باش و خدمتگزار» شعار دولت من است
کد خبر : ۱۴۹۳۲۰۶

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای برخورد با فساد معتقدم باید با افراد قوی کار را آغاز کنیم آن‌های که برای خودشان یک حریم ایجاد کرده بودند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا زاکانی با اشاره به نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده برای این ۴۵ سال انقلاب برای روز به روزش پاسخگو هستم. از دهه ۸۰ کار مبارزه با فساد را شروع کردم و با مسئولان محتلف کار کردم.

وی تاکید کرد: برای برخورد با فساد معتقدم باید با افراد قوی کار را آغاز کنیم آن‌های که برای خودشان یک حریم ایجاد کرده بودند. من ۷ الی۸ بار برای مردم دادگاه رفتم، من تنها رفتم و مسئولین با ۸ وکیل در دادگاه حاضر شدند اما رأی به زاکانی دادند.

زاکانی بیان کرد: بعضا دیده می‌شود کسانی در مختصات خودشان رعایت قانون نمی‌کنند. فساد نه اصلاح طلب می‌شناسد نه اصولگرا . یادم هست وزیر اطلاعات وقت آقای خاتمی مطلبی را گفت، مسئول وقت گفت میدانی کیست؟ از جناح خودتان است گفتم برای من فرقی ندارد. 

وی در خصوص شعار دولتش گفت: پاک باش و خدمت‌گذار؛ این شعار دولت ماست.

شهردار تهران گفت: خدمت‌گذاری بدون پاکی نمی‌شود و من هم سعی کردم این میسر را بروم و اسم دولتم، دولت خدمت است.

وی درخصوص روابط بین قوا بیان کرد: قوا بر سر جای خودشان نیستند، یعنی قانون اساسی جایگاه قوا را مشخص کرده است اما قوا بر سر جای خودشان نیستند ، قانون اساسی به طور کامل اجرا نشده است. ما یک دولت‌های محلی داریم یک دولت محلی، دولت محلی شکل نگرفته است و دولت ملی فربه شده است. در سطح ملی هم مجلس یک تقدم شکلی به شوراها دارد و ۲۰ سالی زودتر تشکیل شده و می‌خواهد اصل ۱۰۰ قانون اساسی را بگیرد و این یک سم مهلک است.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: در طول ۳۳ ماه در شهرداری تهران سعی کردیم این کار را انجام دهیم، یعنی کارهای دولت را با پشتیبانی دولت را بر عهده گرفتیم که ما را تشویق کرد ، کارهای بر زمین مانده را انجام دادیم. مانند ۶۹۶ دستگاه اتوبوس که از دولت آقای روحانی مانده بود و یا قرار داد ۱۱۳۴ واگن را بستیم که بی سابقه بود. بیش از ۱۹ هزار معتاد متجاهر داخل کمپ هستند که با خواهش آمدند و ما نوکری‌شان می‌کنیم و چند روز پیش قرار داد ۲۰۳ هزار واحد مسکن با حضور آقای دکتر مخبر بستیم و این کلا معادله مسکن را برهم می‌زند.

وی افزود: در حوزه معیشت هم خبر خوب برای مردم داریم، امروز گوشت را در میدان تره بار نصف قیمت می‌دهیم. با نرم افزارهای تلفن همراه مردم می‌توانند گوشت قرمز خودشان را سفارش دهند و درب منزل تحویل بگیرند و برای اولین باز بنیاد شهری این خدمت گذاری را انجام می‌دهد.

وی درخصوص دیوان‌سالاری بیان کرد: شهر تهران خودش یک کشور است و مشکلات تهران یک کشور است. مدیریت شهری در تهران از قبل از تولد تا مرگ ارتباط با سطوح مردم دارد‌ .توجه ما به کارکردها و خدمت گذاری خودمان توجه به مدیریتی است که بتواند دیوان سالاری را بشکند و بهترین مسیر را تعریف کند‌، از همین رو معتقدیم در دیوان سالاری بزرگ در کشور هم این امر شکسته شود و تقسیم صورت گیرد. 

زاکانی تاکید کرد: در این ۳۳ ماه ، ما کمتر حرف زدیم و حالا وقت حرف زدن است.

وی در خصوص این‌که اگر رئیس جمهور شود رسانه‌ها می‌توانند فساد را منتشر ‌کنند، بیان کرد: با نگاه در این ۳۳ ماه مشخص می‌شود ما مبارزه با فساد چه کردیم. ده‌ها هزار میلیارد تومان یغما رفته شهرداری را بازگردانیم،سال گذشته ۲ پروژه را باز گردانیم ‌که قیمتش ۷۰ هزار میلیارد تومان بود. یا سال ۱۴۰۱ پروژه ای بازگردانیم که ۴۰ هزار میلیارد تومان بود. اگر مسئولان اقبال کنند باید از نظارت مردم بر کار‌هایشان اقبال کنند.

شهردار تهران بیان کرد: درخصوص مبارزه با فساد راهی نیست جز این‌که به مردم رجوع کنند و این راه از طریق رسانه امکان پذیر است.

تا انتخابات یک وظیفه داریم، بعداز انتخابات یک وظیفه داریم که آنجا باید شایسته سالاری صورت گیرد. شایسته سالاری یعنی این‌که فرد باید علم و دانش داشته باشد، سلامت و پاک دستی و طهارت داشته آن محل خدمت را طعمه نبیند و آن را ندرد. فرد باید عرزه داشته باشد. 

وی افزود: به مردم قم نوکری خودم را اثبات می‌کنم. در این مسیر با اقتضای شرایطی که بود همیشه توجهم بود که بهترین ها را انتخاب کنم. امروز که خودمان را در معرض انتخاب قرار داده‌ایم باید خودمان را بهتر بدانیم.لذا افراد ستاد زحمت‌شان را تا انتخابات می‌کشد و اگر توفیق نوکری را داشتم بهترین را انتخاب می‌کنیم.

وی درباره این‌که از جناح دیگر هم برای دولت خودش انتخاب می‌کند تاکید کرد: رئیس جمهور، رئیس جمهور همه مردم است .دورا ان‌که من به تنهایی می‌توانم گذشته است. لذا باید نقش را به افراد داد، حتی از جناح ما نباشند و حتی بنده را قبول نداشته اما می‌تواند نقش داشته باشد ما دست آن را می‌بوسم و دور میز باید باهم هم داستان باشیم‌.

زاکانی گفت: معیشت و زندگی مردم برای ما مهم است. سفره مردم تنگ و کوچک شده است و باید این را با نگاه ملی دید و همه کسانی که در این مسیر می‌توانند نقش داشته باشند کمک کنند.

وی در خصوص افراد کابینه‌اش در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور، عنوان کرد:برخی که در دولت هستند شایسته هستند ، نگاهم کامل نیست. من اگر بخواهم انتخاب کنیم آقای دکتر علی آبادی انسان با ارزشی است. آقای محرابیان ویژگی ممتازی دارد. آقای اسماعیلی ویژگی‌های ممتازی دارند. بخشی از دوستان ما هستند، البته نیاز به تغییر و پوست اندازی داریم. دولت امکان و اقتضائات خوبی دارد، با آقایان منصوری و خاندوزی می‌توان همکاری داشت و بیرون از دولت هم ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که ما استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: اگر مردم محور شدند مردم سالاری دینی شکل خواهد گرفت ، در غیر اینصورت مشارکت حداقلی پای صندوق‌های رای خواهیم داشت.

زاکانی در پایان گفت: آقای رئیسی یک شخصیت منحصر به فرد بودند، در هر منصبی به پاک دستی، مردمی و اخلاص مشهور بودند. نگاه بالا به پایین نداشت. آقای رئیسی یک نصابی به جای گذاشت که دوستات انقلاب امیدوار شدند و دشمنان نا امید شدند. در داخل ایران هم انسجام و وحدت ملی را رقم زد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز