خبرگزاری کار ایران

نمازی در گفتگو با ایلنا:

پزشکیان سه ویژگی علم، تجربه و بیان را برای ریاست جمهوری دارد/ او کیفی و با محتوا صحبت می‌کند

پزشکیان سه ویژگی علم، تجربه و بیان را برای ریاست جمهوری دارد/ او کیفی و با محتوا صحبت می‌کند
کد خبر : ۱۴۹۲۳۰۹

فعال سیاسی عضو حزب کارگزاران گفت: یکی از ویژگی‌های رئیس‌جمهور این است که سه موضوع علم، تجربه و بیان را با هم داشته باشد و آقای پزشکیان همه این سه ویژگی را دارد.

علی‌محمدنمازی فعال سیاسی عضو حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در ارزیابی کاندیداتوری مسعود پزشکیان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای من هم جای تعجب و جالب‌توجه است که چطور این ترکیب ۶ نفره که ۱ نفر از آن از جناح اصلاح‌طلبان و ۵ نفر از جبهه اصولگرایان است برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد. البته آقای پزشکیان گفتند که من گرایش خاصی ندارم اما حداقل ما می‌دانیم که ایشان اصولگرا نیست.

وی افزود: در مورد انتخابات نگرانی شدیدی وجود داشت که ترکیب کاندیداها چطور خواهد بود و مشارکت چطور صورت می‌گیرد. آیا جاذبه برای کسانی که می‌خواهند پای صندوق‌های رأی بیایند ایجاد خواهد شد؟ به نظر من با تأیید آقای پزشکیان تا حدودی آن نگرانی برطرف شده و با چیزی که تا به امروز، از زمانی اعلام اسامی نامزدها شاهد هستم، می‌توانم بگویم یک حرکت پررنگ برای ورود به انتخابات و کمک به آقای  پزشکیان صورت گرفته است. از این نظر که آقای پزشکیان می‌تواند مورد استقبال بخش قابل توجهی از رأی‌دهندگان قرار بگیرد و آنها پای صندوق‌های رأی بیایند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که در صورت رای آوری آیا باید از نظر کارآمدی و توان نگران بود یا خیر؟ می‌خواهم بگویم با سوابقی که از ایشان در دسترس است و شما هم در جریان هستید، آقای پزشکیان از بین همین ۶ نفر از همه بالاتر است. از نظر تجربه، تجارب بسیار مفیدی در سطح وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی و هم قبل از وزارت دارند. از نظر تخصص پزشک بسیار متخصص و ماهری است. آقای پزشکیان فردی است که مراحل علمی را در دانشگاه پشت‌سر گذاشته و بعد متخصص شده است که نشانگر هوش بالا از سوی آقای پزشکیان است. او توانایی بالایی برای تجزیه و تحلیل مسائل داخلی، خارجی، سیاست و مسائل بین‌الملل کشور دارد.

وی افزود: از زمانی که نماینده مجلس ششم بودم و ایشان وزیر بودند با هم ارتباط داشتیم. هرجا صحبت از بهداشت و درمان بود، طرح و لایحه‌ای یا موضوعی در دستور کار مجلس بود ایشان می‌آمد، صحبت می‌کرد، دفاع یا مخالفت می‌کرد و می‌توانست اکثریت را نسبت به موضوعی قانع کند که به او رأی بدهند. بعد از آن چند دوره در مجلس نمایندگی کرده است. در مناظره‌ها یا نشست‌‌های تخصصی که برگزار شده شاهد بودیم که چگونه دفاع و صحبت کرده است. قدرت تجزیه و تحلیل در مسائل علمی، مذهبی یا تحلیلی را دارد. یکی از ویژگی‌های رئیس‌جمهور این است که سه موضوع علم، تجربه و بیان را با هم داشته باشد و آقای پزشکیان همه این سه ویژگی را دارد.

نمازی با بیان اینکه پزشکیان در رشته خود فوق‌تخصص است و بعد از آن وارد مجلس شده، گفت: او در در عرصه سیاست کشور و نیازهای آن کار کرده و از نظر دینی مسلط به مفاهیم نهج‌البلاغه است. از نظر بیان هم خلأیی وجود ندارد و آقای پزشکیان وقتی صحبت می‌کند کیفی و با محتوا حرف می‌زند.

وی تصریح کرد: به هرحال نگرانی مردم از انتخابات و موضوع کاهش مشارکت در انتخابات با وجود آقای پزشکیان برطرف خواهد شد. یک توصیه هم به دست‌اندرکاران انتخابات در بخش اجرا و بخش نظارت دارم که تاکید کنند که حافظ و امین رأی مردم باشند تا مردم نگرانی هم از این بابت نداشته نباشند. وقتی گفت‌وگو می‌کنند، می‌گویند ما پزشکیان را قبول داریم اما نگران‌اند. خوب است که مسئولان امر از راس تا قعر چنین اعتمادی را در مورد امنیت انتخابات به مردم بدهند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز