خبرگزاری کار ایران

فرزند حمید نوری:

طی ۶ ماه گذشته تنها یک بار توانستیم با پدر به مدت ۴ دقیقه ارتباط بگیریم

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۶۶۴۱

فرزند حمید نوری گفت: طی ۶ ماه گذشته تنها یک بار توانستیم با پدر به مدت ۴ دقیقه ارتباط بگیریم. برای یک تماس تلفنی ساده از من گواهی عدم سوء پیشینه می خواهند. در فروردین سال جاری بعد از کلی پیگیری، نهم فروردین به ما وقت ملاقات دادند و وقتی به زندان مراجعه کردیم، گفتند اسم شما در فهرست ملاقات، نیست. وقتی اعتراض کردم موبایل من را گرفتند و هنوز هم پس ندادند، من را زندانی کردند و لباس زندان پوشانیدند.

به گزارش ایلنا به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، فرزند حمید نوری، تبعه ایرانی زندانی در سوئد با کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

فرزند نوری ابتدا، ضمن تشریح وضعیت بد روحی و جسمانی پدرش در زندان سوئد و رفتارهای غیرانسانی با وی در طول نزدیک به ۵ سال گذشته، گفت: پدرم تمام این مدت -به جز چند ماه اخیر- را در انفرادی به سر می برد و طی ۶ ماه گذشته نیز تنها یک بار توانستیم با پدر به مدت ۴ دقیقه ارتباط بگیریم. برای یک تماس تلفنی ساده از من گواهی عدم سوء پیشینه می خواهند. در فروردین سال جاری بعد از کلی پیگیری، نهم فروردین به ما وقت ملاقات دادند و وقتی به زندان مراجعه کردیم، گفتند اسم شما در فهرست ملاقات، نیست. وقتی اعتراض کردم موبایل من را گرفتند و هنوز هم پس ندادند، من را زندانی کردند و لباس زندان پوشانیدند.

 مجید نوری ادامه داد: در ماه رمضان طی یک روز مرا دادگاهی کردند و اصلا عجله‌ای برای آزادی‌ من نداشتند، با وجود اینکه بی‌گناهی من برای آنها اثبات شده بود. خاطرم هست که شهید امیرعبداللهیان شخصا با من تماس گرفتند و به من دلداری دادند؛ من با پیگیری ایشان و سایر دستگاه‌ها از جمله ستاد حقوق بشر آزاد شدم.

غریب‌آبادی در این دیدار ضمن قدردانی از مجید نوری به دلیل در جریان قرار دادن ستاد حقوق بشر از وضعیت پدرش در زندان سوئد، اظهار داشت: یکی از وظایف و مسئولیت‌های اصلی ستاد حقوق بشر و معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه حمایت و دفاع از اتباع ایرانی در هر کجای دنیا است، بدون توجه به نژاد، جنسیت و مذهب آن‌ها.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود: دولت و دستگاه قضایی سوئد از همان ابتدای بازداشت حمید نوری تا محاکمه و صدور رأی علیه وی، به دفعات حقوق اولیه و انسانی آقای نوری را نقض کرده‌اند، در حالی که خود را مدعی حقوق بشر معرفی می‌کنند!

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه با اشاره به تفاهم‌نامه چهارجانبه ستاد با وزارت امور خارجه، سازمان‌زندان‌ها و بنیاد تعاون زندانیان تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه، ستاد حقوق بشر و معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه در تلاش هستند اتباع ایرانی که ظالمانه و به ناحق در زندان‌های خارج از کشور گرفتار شده‌اند را آزاد کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز