خبرگزاری کار ایران

جزئیات ثبت نام در فراخوان انتخاب مترجم رسمی قوه قضائیه

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۵۸۶۷

جزئیات ثبت نام در فراخوان انتخاب مترجم رسمی قوه قضائیه سال ۱۴۰۳ از طریق سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور اعلام شد.

به گزارش ایلنا، سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور اعلام کرد؛ به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون انتخاب مترجم رسمی قوه قضاییه در سال ۱۴۰۳ می رساند؛ ثبت‌نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی :www.sanjesh.org  صورت می گیرد. لذا ضرورت دارد متقاضیان در مهلت اعلام شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

الف) شرایط متقاضیان:

داشتن حداقل ۲۵ سال سن؛ (ملاک محاسبه سن اولین روز ثبت‌نام است.)

نداشتن پیشینه موثر کیفری؛

عدم اعتیاد به مواد مخدر؛

عدم اشتهار به فساد اخلاقی و عقیدتی؛

عدم محکومیت به انفصال از خدمات دولتی؛

دارا بودن مدرک پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت قانونی دائم برای آقایان.

ب) مدارک موردنیاز در زمان ثبت‌نام اینترنتی:

۱- تکمیل تقاضانامه الکترونیکی؛

۲- پرداخت هزینه ثبت‌نام به مبلغ  ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال (هفتصد هزار تومان) به صورت الکترونیکی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان؛

۳- فایل عکس: داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی ارسال نماید.

۱-۳- عکس ۴ * ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد  (عکس تمام رخ)؛

۲-۳- عکس اسکن شده فقط باید در قالب JPG باشد؛

۳-۳- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر۴۰۰ * ۳۰۰ پیکسل و حداقل۳۰۰ * ۲۰۰ پیکسل باشد؛

۴-۳- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛

۵-۳- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد؛

۶-۳- حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛

۷-۳- حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛

تبصره ۱- اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و ....) قابل قبول نیست و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند؛

تبصره ۲- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد؛

تبصره ۳- در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌شود.

با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت‌نام آنان توسط دیگران انجام می شود رخ داده است؛ تاکید می شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نماید تا به اشتباه عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

پ) تاریخ و نحوه ثبت‌نام:

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون انتخاب مترجم رسمی در صورت داشتن شرایط مندرج در بند (الف) این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (ب) می توانند از روز شنبه به‌تاریخ ۰۵/ ۱۴۰۳/۰۳لغایت روز شنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۲با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند.

در پایان ثبت‌نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الکترونیکی بوده و داوطلبان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نمایند. 

ت) زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:

۱- کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه به‌تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۲۳برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه به‌تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۲۶منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

۲- ساعت شروع برگزاری آزمون و محل برگزاری آزمون در هنگام پرینت کارت شرکت در آزمون درج خواهد شد. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نیست و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

*تذکرات مهم:

۱- آزمون شامل دو مرحله (کتبی و مصاحبه) است. مرحله کتبی، شامل دو بخش عمومی  (تستی) و تخصصی  (تشریحی) است. بخش عمومی مانند امتحان های تافل، آیلتس، دالف، تومر و ... ، و بخش تخصصی شامل ترجمه متون حقوقی مانند قانون مجازات اسلامی، قانون مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی و قانون تجارت و ... خواهد بود.

۲- در مرحله کتبی، آزمون عمومی به صورت تستی و آزمون تخصصی به صورت تشریحی و هر دو آزمون هم‌زمان در یک نوبت انجام می شود. لازم به ذکر است، فقط شرکت‌کنندگانی که حد نصاب تعیین شده را در آزمون تستی کسب نمایند، اوراق تشریحی آنان تصحیح می شود.

همچنین، افرادی به مرحله مصاحبه معرفی خواهند شد که حدنصاب لازم را در آزمون تشریحی کسب نمایند. کسب حدنصاب در مرحله تشریحی، به معنای قبولی داوطلب نیست و از دارندگان حدنصاب بخش آزمون تشریحی، برای مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد.

۳- معرفی افراد جهت انجام کارآموزی براساس بالاترین نمره مصاحبه انجام خواهد شد.

۴- همراه داشتن فرهنگ لغت (Dictionary) در جلسه آزمون مجاز است، ولی استفاده از آن فقط در آزمون تخصصی  (تشریحی) بلامانع است.

۵- شرکت مترجمان رسمی برای اخذ پروانه مترجمی رسمی زبان دیگر بلامانع است.

۶- ثبت‌نام از داوطلبان در زبان‌های ذیل انجام می‎شود و لازم به تاکید است آزمون در رشته زبان های خاص در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کننده، برگزار نخواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز