خبرگزاری کار ایران

امیرعبداللهیان در تماس گوترش:

رژیم صهیونسیتی می‌خواهد با بستن گذرگاه «رفح» و «‌کرم ابوسالم» فاجعه انسانی دیگری را رقم بزند

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۸۰۳

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: رژیم صهیونیستی در ادامه «سیاست ترور و نسل‌کشی» اکنون با بستن گذرگاه «رفح» و «‌کرم ابوسالم» در تلاش است فاجعه انسانی دیگری را در منطقه رقم بزند و تلاش‌های بین‌المللی برای توقف جنگ را بی ثمر سازد.

 

 

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل  ضمن قدردانی از تلاش های دبیر کل سازمان ملل متحد برای پایان جنگ و نسل‌کشی رژیم اسرائیل در غزه گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنان به تلاش‌های خود برای برقراری ثبات  و امنیت پایدار در منطقه، به خصوص پایان دادن به جنایات رژیم اسراییل جنگ علیه غزه ادامه می‌دهد.

وی هشدار داد: اگر آمریکا بجای اعمال فشار بر نتانیاهو در پذیرش آتش بس، به مماشات با این رژیم در ارتکاب جنایاتی جدید در رفح بپردازد، تبعات آن بر روی حامیان جنگ سخت خواهد بود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اعلام حمایت از  پاسخ حماس به طرح توقف جنگ، گوترش را در جریان رایزنی‌های خود با قطر، عربستان سعودی، مصر و همچنین شیخ اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس قرار داد و افزود: رژیم صهیونیستی در ادامه «سیاست ترور و نسل‌کشی» اکنون با بستن گذرگاه رفح و کرم ابوسالم در تلاش است فاجعه انسانی دیگری را در منطقه رقم بزند و تلاش های بین المللی برای توقف جنگ را بی ثمر سازد. اکنون این کاخ سفید است که باید بین نشان دادن اراده در اعمال فشار بر رژیم اسراییل و توقف جنگ و یا ورود  منطقه به سطح جدید و متفاوتی از بحران و تنش، یکی را برگزیند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نسبت به تداوم این رویکرد خطرناک رژیم صهیونیستی هشدار جدی داد و خواستار افزایش اعمال فشارها به خصوص از سوی سازمان ملل متحد بر رژیم اسراییل شد.

امیرعبداللهیان همچنین خواستار ایفای نقش بیشتر سازمان ملل متحد و برگزاری نشستی با محوریت دبیر کل این سازمان و کشورهای تاثیر گذار در موضوع فلسطین، با هدف کمک به فلسطین شد.

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن قدردانی از اقدامات و مواضع خردمندانه جمهوری اسلامی ایران در جهت تحقق صلح و امنیت منطقه گفت: سازمان ملل متحد از ابتدا بر موضع قاطعانه خود برای تحقق هر چه سریع‌تر آتش بس و پایان جنگ تاکید داشته است.

گوترش در ادامه افزود: ما روند اعمال فشارها بر اسراییل و رایزنی فعال با آمریکا و سایر کشورهای تاثیرگذار برای برقراری آتش بس و پایان فوری جنگ در غزه و منطقه و به خصوص باز کردن هر چه سریع‌تر گذرگاه رفح و سایر گذرگاه‌های که شریان حیاتی مردم غزه  است را ادامه خواهیم داد.

گوترش تصریح کرد: من دائما علاوه بر مشورتی که بین ما جاری است، با مصر، قطر و اردن در تماس هستم و از همه طرف‌ها می‌خواهم که بر توقف جنگ و خونریزی متمرکز باشند. مطمئن باشید که ما با جدیت تا توقف جنگ و رفع مشکلات ادامه می‌دهیم و از ایران هم در این مسیر تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز