خبرگزاری کار ایران

سرتیپ دادرس:

دشمن از طریق فضای مجازی دین‌گریزی را درمیان جامعه جوان ما ترویج می‌کند

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۳۷۸

جانشین فرمانده کل ارتش، گفت: ما تعدد قوم و دین داریم. دشمن سعی می‌کند از این حربه استفاده کند و باعث می‌شود جوانان ما به دلیل تعدد قوم دینی فرار کنند و کسی نماند. امروز دشمن از طریق فضای مجازی دین گریزی را ترویج کرده و باعث تبدیل به عادتی برای جامعه جوان ما شده است.

به گزارش ایلنا، امیرسرتیپ دادرس جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در این نشست گفت: موضوعی که انتخاب کردم رویه استکبار جهانی نسبت به جوامع است. یعنی استکبار چه رویه نسبت به ‌جوامع دارد و چگونه باید درباره آن تدبیر کنیم. 

وی افزود: دنیای استکباری امروز برای توسعه و نفوذ همواره جناح‌ها و گروه‌ها را رصد می‌کند. استکبار قدرت را در مخاطبانشان بررسی می‌کنند و به صورت جهانی نگاه به آن می‌کنند. اگر ما قدرت را در عرصه منطقه‌ای ببینیم در منطقه قدرتمند خواهیم شد و اگر جهانی ببینیم در جهان هم قدرتمند خواهیم شد و به همین دلیل استکبار نوع نگاه جهانی را دارد. ما هم باید این نوع نگاه را تغییر دهیم تا در جهان پیشرفت کنیم و ارتقا داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: کسانی که در موقعیت راهبردی قرار دارند در قدرت جهانی قرار می‌گیرند. یکی از عناصری که محققین بر روی اتفاق نظر دارد نظر بر روی جوانی جمعیت است که دارای نیرو و قدرت است. مسیر قدرت هنوز بالقوه بوده و بالفعل نشده و به حرکت در نیامده نیروی انسانی جوانی جمعیت می‌تواند این کار انجام دهد. 

وی تصریح کرد: اگر جمعیت جوان باشد و میل به عطش حرکت رو به جلو داشته باشد پیشرفت خواهد کرد. بصیرت جامعه مهم است. بصیرت در اندازه جوانان ما بسیار تاثیر دارد. 

وی تصریح کرد: من جمعیت را عامل فقر نمی‌دانم و این دست مردم نیست. البته در غرب نمی‌خواهد کانون خانواده وجود داشته باشد. این می‌تواند برنامه‌ریزی شده باشد. در ایران اسلامی در همان اوایل انقلاب رشد جمعیت با شیب بلند همراه بود که انتقادات همراه شد و ان شیب متوقف شد که بعدها ددیدم که آن تغییر مسیر اشتباه بود و باید با شیب کنترل شده ادامه پیدا می‌کرد. 

وی افزود: اروپایی‌ها آمده‌اند که در جوامع باهوش دنیا مانند ایران و هندوستان سرمایه‌گذاری کرده، تولید ناامنی کرده تا میل به مهاجرت افزایش پیدا کنند. امروز استکبار با نقش آمریکا میل مهاجرت افزایش پیدا کرده و ناامنی منطقه‌ای ایجاد کرده است و از آن استفاده می‌کنند. این‌ موارد بسیار سخت و ناراحت کننده است و دقیقا ربایش ایجاد می‌کنند. حالا میل به مهاجرت به این مسیر افتاده که استاد دانشگاه به دانشجوی نخبه می‌گوید تو بی عقلی که در اینجا ماندی و باید بروید. اینکه بگوییم مسئولین ما خلافکار و دزد هستند باعث می‌شود که جوان ما در ایران نماند و این موضوع بحران مشروعیت به وجود بیاید. در کشورهای غربی این موضوع وجود دارد اما در کشور ما ده برابر می‌کنند و باعث این مشکلات می‌شود. 

وی تصریح کرد: ما تعدد قوم و دین داریم. دشمن سعی می‌کند از این حربه استفاده کند و باعث می‌شود جوانان ما به دلیل تعدد قوم دینی فرار کنند و کسی نماند. امروز دشمن از طریق فضای مجازی دین گریزی را ترویج کرده و باعث تبدیل به عادتی برای جامعه جوان ما شده است. 

وی افزود: ما خروجی نخبگان داریم که آمار بسیار بالایی دارد. ورودی ما از همسایه شرقی است که نیروی کار است و متخصص نیست و حتی می‌تواند جای نیروی کار داخلی را بگیرد. اروپا هم ورودی بسیار دارد که نخبگان ما را ربایش ‌کند بنابراین ما باید آمار جذب نخبگان و به کارگیری از آنان را افزایش دهیم. ما انسجام فرهنگی بالا نداریم. ما باید یک‌پارچه‌سازی داشته باشیم. باید فضای مجازی را کنترل کنیم و جوان را با بصیرت کنیم و آن را تشخیص دهد. نمی‌شود به زور دست کسی را گرفت و او را با بصیرت کرد. باید جایگاه نخبگان را قدر بدانیم و در ادامه چگونه به نخبگان یاد دهیم که فرزندآوری داشته باشیم. بنابراین باید به این مسائل توجه کنیم تا بتوانیم نتیجه درستی داشته باشیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز