خبرگزاری کار ایران

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با ایلنا:

قصد ساخت سلاح هسته‌ای و آزمایش آن را نداریم

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۲۱۳۹

جمهوری اسلامی ایران نیازی به سلاح هسته ای ندارد/ اظهارنظرهای غیرکارشناسی به دلیل عدم اطلاعات درست است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات یک نماینده گفت: به عنوان عضو کمیسیون تخصصی عرض می ‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می کنم از این نماینده که واقعا می خواهد کجا آزمایش کند؟ چون اطلاعات درستی ندارند حرف های غیردقیق مطرح می کنند.

شهریار حیدری نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص توییت یکی از نمایندگان که اشاره غیرمستقیمی به تولید و آزمایش سلاح هسته‌ای داشت، گفت: به عنوان کمیسیون تخصصی عرض می‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می کنم از این نماینده که واقعا می‌خواهد کجا آزمایش کند، کجا هست؟ چه کسی دارد؟

وی ادامه داد: برابر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ما نه سلاح هسته ای داریم و نه قصد استفاده از آن را داریم، بنابراین اساسا این موضوع منتفی است، دانش این کار را داریم اما نه دنبال ساخت و نه استفاده از سلاح هسته‌ای نیستیم.

نماینده مردم قصرشیرین اظهار داشت: ضرورت هم ندارد، در دنیای امروز که چندین طرف مجهز به سلاح هسته ای هستند، رژیم صهیونیستی خودش ده ها کلاهک هسته ای در اختیار دارد؛ در نتیجه تهدید کردن با سلاح هسته ای نه کار درستی است، نه معقولانه است و نه در ژئوپلیتیک امروز جواب می دهد.

وی افزود: حالا ممکن است ایشان منظورش چیز دیگری باشد و تعبیر درستی از صحبت ایشان نشده باشد اما اگر واقعا به این صراحت صحبت کردند من هم به صراحت عرض می‌کنم که نه دنبال ساخت و نه دنبال استفاده از این سلاح نیستیم.

حیدری درخصوص احتمال تغییر نگاه ایران در این زمینه خاطرنشان کرد: مجموعه تحرکات و تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا باعث می شود در آینده همه دنیا به سمت قدرتمند شدن و تولید مدرن ترین سلاح ها برای دفاع از خود پیش بروند و این حداقل ترین تبعات تهدیدات رژیم صهیونیستی و آمریکا نسبت به ژئوپلیتیک منطقه است؛ ولی جمهوری اسلامی با توجه به قدرت موشکی و پدافندی که دارد هیچ نیازی به سلاح هسته ای ندارد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با تضعیف وزارت خارجه با چنین اظهارنظرهایی، گفت: ببینید دستگاه دیپلماسی دارد تلاش خود را برای توسعه رابطه ایران با دیگر کشورها انجام می دهد، متاسفانه برخی از این اظهارنظرهای غیرکارشناسی و به دلیل عدم اطلاعات درست است، چون اطلاعات درستی ندارند حرف های غیردقیق مطرح می کنند.

نماینده مردم قصرشیرین تصریح کرد: البته کانون ناامنی در دنیا آمریکا و رژیم صهیونیستی است و این رژیم هربار در تنگنای سیاسی و امنیتی قرار می گیرد تهدید به استفاده از سلاح غیرمتعارف می کند؛ نفس این موضوع باعث می شود که چنین شائبه ای ایجاد شود و انتظارات و توقعاتی در میان ملت های مختلف برای دفاع از خود ایجاد کند. از آن جهت ممکن است سخنان نماینده تحت تاثیر انتظارات باشد؛ ولی در حقیقت ما نه سلاح هسته ای تولید کردیم، نه تولید می کنیم و نه استفاده می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین این موضوع از اساس تکذیب می شود چراکه فتوای مقام معظم رهبری وجود دارد و رعایت آن یک ضرورت است، از نظر عقلی و منطقی نیازی به استفاده از آن نداریم از نظر قدرت ژئوپلیتیک ایران در منطقه و استراتژی هم ما نیازی به تولید سلاح هسته ای نداریم.

حیدری خاطرنشان کرد: ما دانش تولید هر نوع سلاحی را داریم اما دنبال استفاده از سلاح هسته‌ای نیستیم همانطور که دانش تولید موشک و ماهواره‌بر داریم این ها را داریم اما چیزی که ضرورت کشور است را تولید می‌کنیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز