خبرگزاری کار ایران

رهیر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر:

رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد/ نظام اسلامی کسی را به زور وادار به دینداری نمی‌کند

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۷۴۱۶

رهبر انقلاب تاکید کردند: در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود و رژیم سرتا پا خباثت صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و خواهد شد.

به گزارش ایلنا، خطبه‌های رهبر انقلاب بعد از اقامه نماز عید فطر ایراد شد.

نماز عید، با حضور پرشور مردم به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه شد.

آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه اول نماز با تبریک و تهنیت عید سعید فطر به امت اسلامی و آحاد ملت ایران، رمضان را ماه بارش ابر رحمت الهی خواندند و افزودند: ملت ایران امسال به قدر وسع و توان خود، حداکثر استفاده را از ضیافت پرنعمت الهی برد و جشن‌های اول سال نو را با معنویت ماه رمضان متبرک کرد.

ایشان چشم‌گیرتر شدن جلوه‌های تلاوت قرآن در سراسر کشور را از نقاط برجسته رمضان امسال برشمردند و با اشاره به نقش رسانه ملی در انعکاس این حقیقت درخشان گفتند: محافل ذکر و دعا و تضرع و مناجات نیز به‌خصوص در لیالی قدر، رمضان امسال را زیباتر و مطلوب‌تر کرد.

رهبر انقلاب با توصیه مؤکد به آحاد مردم به‌خصوص جوانان برای حفظ ذخیره معنوی ماه رمضان افزودند: به‌فضل الهی جامعه جوان میل به دینداری دارد و این فرصت بزرگی برای کشور است.

آیت‌الله خامنه‌ای مسئله روزه‌داری را بسیار مهم خواندند و با اشاره به رعایت نشدن این مسئله در مواردی در برخی معابر گفتند: نظام اسلامی درصدد نیست کسی را به زور وادار به دینداری کند اما طبعاً در مقابل هنجارشکنی، بی‌اعتنایی نخواهد شد و مسئولان، آحاد مردم، آمران به معروف و ناهیان از منکر باید به وظایف خود عمل کنند.

رهبر انقلاب در خطبه دوم نماز، حوادث خونبار غزه را باعث تلخکامی ملت‌های مسلمان در ماه رمضان دانستند و با اشاره به تداوم جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در ماه مبارک افزودند: رژیم شرور چون زورش به مقاومت نمی‌رسد کودک را در آغوش مادر و بیماران را در بیمارستان‌ها می‌کُشد و وقیحانه سی و چند هزار زن و مرد و کودک و جوان را در مقابل چشم جهانیان به شهادت می‌رساند.

ایشان با محکومیت شدید حمایت‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی دولت‌های غربی به‌خصوص آمریکا و انگلیس از جانیان صهیونیست گفتند: این دولت‌ها در حادثه غزه، ذات شریر تمدن غرب را به دنیا نشان دادند البته ما و منتقدان تمدن غربی قبلاً بارها گفته بودیم که ذات این تمدن خصومت و عناد با فضائل و ارزش‌های معنوی و بشری است و عملکرد دولت‌های حامی رژیم جعلی صهیونیستی، در شش ماه حوادث غزه این واقعیت را برملا کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فریادهای دفاع از حقوق بشر مدعیان غربی سوال کردند: مگر سی و چند هزار شهید بی‌گناه و بی‌پناه غزه بشر نیستند پس چرا از غربی‌ها صدایی شنیده نمی‌شود؟ 

رهبر انقلاب با اشاره به حمله رژیم ددمنش به کنسولگری ایران در دمشق تاکید کردند: در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود و رژیم سرتا پا خباثت صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و خواهد شد.

ایشان ملت ایران را داغدار شهیدان حمله رژیم صهیونیستی، شهیدان زاهدی و رحیمی وهمراهانشان، خواندند و افزودند: البته این عزیزان سالها با مجاهدت در پی شهادت بودند و خداوند اجر زحمات آنها را داد و کامیاب‌شان کرد.

رهبر انقلاب همچنین با اشاره به داغدار بودن ملت به علت شهادت شهیدان امنیت در سیستان و بلوچستان گفتند: این جوانان عزیز در راه حراست از امنیت ملت و مرزهای کشور جان فدا کردند که امیدواریم خداوند توفیق سربلندی در همه آزمون‌های بزرگ ملی را به ملت بدهد.

تاکید بر اتحاد توصیه پایانی رهبر در خطبه‌های نماز عید فطر بود. ایشان گفتند: همه مردم، جوانان، فعالان سیاسی – اجتماعی و فعالان رسانه‌ای بدانند که توفیق ملت در توحید کلمه است البته اختلاف نظر سیاسی و غیر سیاسی اشکالی ندارد اما درگیری و یقه‌گیری و ایجاد دودستگی‌های جعلی، به زیان دین و دنیای ملت و تضعیف کننده کشور است. 

گزیده بیانات رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر به این شرح است:

**عید سعید فطر را به همه امت اسلامی و به ملت عزیز ایران و شما نمازگزاران تبریک عرض می کنم. ابر رحمت الهی یک ماه تمام بر امت اسلامی بارید.

** رحمت و ضیافت الهی در این یک ماه شامل حال همه آحاد امت اسلامی بود. ملت ایران از این ضیافت الهی حداکثر استفاده را توانست در حد توان خود انجام دهد. جشن های اول سال شمسی و آغاز فروردین را با معنویت ماه رمضان متبرک کرد.

** جلوه قرآن در سراسر این ماه چشمگیر بود. یکی از نکته های برجسته ماه رمضان امسال شیوع تلاوت قرآن بین اقشار مختلف مردم در سراسر کشور بود. در ماه رمضان قرائت قرآن از همیشه درخشان‌تر و زیباتر جلوه کرد و رسانه ملی هم در ارائه این پیشرفت بزرگ نقش ایفا کرد.

** باید خداوند را شکرگذار باشیم که روز به روز انس با قرآن در کشور افزایش پیدا می‌کند. محافل ذکر ، دعا و مناجات در سراسر این ماه به خصوص در لیالی مبارک قدر جلوه های دیگری از معنویت این ماه عزیز بود.

**ماه مبارک رمضان فرصت بزرگی است. از این فرصت خیلی‌ها بیشترین استفاده را کردند آحاد ملت هم به حمدالله بهره بردند توصیه موکد ما این است که این ذخیره معنوی را برای خود حفظ کنید به خصوص جوانان عزیز ما. بحمدالله جامعه جوان کشور میل به دین داری و توجه و ذکر و دعا دارد. این فرصت بزرگی در ماه رمضان است که از آن استفاده شد این را به عنوان ذخیره معنوی برای خود حفظ کنید و به حساب بیاورید.

** آنچه امسال به بنده خبر داده می‌شد این بود که گاهی تظاهر به روزه خواری در برخی معابر شهر تهران و دیگر شهرها دیده شد. یقینا نظام جمهوری اسلامی قطعا درصدد آن نیست کسانی را به زور وادار به دین‌داری کند، اما در مقابل هنجارشکنی دینی هم وظیفه دارد و نباید کوتاهی کنیم. مسئولان و آحاد مردم و آمرین به معروف و ناهیان از منکر در این زمینه باید وظیفه خود را انجام دهند.

** امسال ماه رمضان حوادث خونبار غزه کام مسلمانان را در سراسر جهان تلخ کرد.

** در طول این سال‌های متمادی دولت‌های غریی همیشه رژیم غاصب را کمک کردند پشتیبانی کردند. در محافل جهانی از آن حمایت کردند. انواع و اقسام کمک‌ها را به آن رساندند حق این بود که در این قضیه و فاجعه مهم (غزه) می آمدند جلوی آن را می گرفتند و مانع میشدند اما مانع نشدند دولت‌های غربی به وظیفه خود عمل نکردند. برخی زبانی در حمایت از مردم یک چیزی گفتند اما در عمل نه فقط مانع نشدند بلکه بسیاری از آنها کمک هم کردند مخصوصا دولت مستکبر ظالم آمریکا و انگلیس.

** در حوادث ۶ ماه گذشته فلسطین خود دولت‌های غربی این ذات شریر را در مقابل چشمان دنیا قرار دادند و نشان دادند این تمدن چه تمدنی است؛ کودک می کشند در آغوش مادر و بیمار میکشند در بیمارستان. زورشان به مردان مقاومت نمی رسد به جان خانواده ها و کودکان و مظلومان می‌افتند. چند هزار انسان بی دفاع را در این ۶ ماه به قتل رساندند کجا هستند کسانی که آهنگ ناهنجارشان درباره حقوق بشر گوش دنیا را کر می کند؟ چرا نمی‌بینند، این‌ها بشر نیستند؟ این‌ها حقوق ندارند؟

** رژیم صهیونیستی بر خطاهای خود در حمله به کنسولگری ایران در دمشق اضافه کرد. کنسولگری و دستگاه های سفارت در هر کشوری که وجود دارد به منزله خاک کشوری است که سفارت متعلق به آن است وقتی به کنسولگری ما حمله می کنند مثل این است که به خاک ما حمله کردند، این عرف دنیاست. رژیم خبیث در این قضیه اشتباه کرد، باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد.

**شهیدان زاهدی، رحیمی و دیگر همراهانشان عاشق شهادت بودند، اینها چیزی از دست ندادند خوشا به حالشان؛ این‌ها کسانی بودند که یک عمر دنبال شهادت دویدند و خدا به آنها این اجرت را داد به خاطر جهادشان. ما داغدار شدیم اما آن‌ها کامیاب شدند. توانستند به مقصود خودشان برسند. هم آنها هم شهدای امنیت در بلوچستان؛ جوانان عزیزی که از مرزهای کشور دارند حراست می‌کنند و جانشان را کف دستشان گرفته‌اند. ملت داغدار اینهاست.

** اختلاف نظری دارید داشته باشید اختلاف نظر سیاسی و غیرسیاسی اشکالی ندارد اما درگیری و یقه‌گیری وحدت را شکستن و دودستگی و دو گروه های جعلی درست کردن به زیان کشور و دین و دنیای شما است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز