خبرگزاری کار ایران

جزئیات مصوبات امروز هیات وزیران از زبان سخنگوی دولت

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۸۳۷

سخنگوی دولت با بیان اینکه اولین اساسنامه یک سازمان توسعه برای پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید اظهارکرد: پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه های مالی، سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی برای تامین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند.

به گزارش ایلنا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: جلسه هیات وزیران که  چهارمین جلسه در  سال ۱۴۰۳ بود با ریاست جناب رئیس جمهور امروز برگزار شد.  همچنین هیئت دولت جلسه فوق‌العاده‌ای نیز برگزار کرده بود. 

وی افزود: در جلسه امروز، وزرا گزارش‌هایی درباره خدماتی که در ایام نوروز به مردم در بخش‌های گردشگری، حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی و  راه و شهرسازی داشتند ارائه کردند. همچنین از همه عزیزانی که در طول ایام نوروز به مردم کار خدمت‌رسانی کردند از اعضای ستاد سفر، غیردولتی‌ها از جمله هلال احمر، نیروی انتظامی تشکر و قدردانی می‌کنیم. 

وی تصریح کرد: مصوبات متعددی در این جلسه هیئت دولت وجود داشت که  به چند مورد آنها به طور خاص اشاره می‌کنم. آیین نامه  فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی که خدمات به مردم ارائه می‌شود، تصویب شد به گونه ای که  در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی و غیره که  لازم است ساخت و سازهایی در  این حوزه‌ها انجام گیرد، از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند، تا هزینه تمام شده  ساخت و ساز این ابنیه‌ها کاهش پیدا کند البته به شرط آنکه به صورت دائمی در اختیار این حوزه‌هایی که اشاره کردم، باشند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: امروز اولین اساسنامه یک سازمان توسعه‌ای برای یک پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید که بر این اساس پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه های مالی، سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی برای تامین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند تا یک چراغ راه یک مقدمه شروع بسیار خوبی برای فعالیت شرکت دانش بنیان باشد که تحت نظارت وزارت علوم و بهداشت است فعالیت کند. 

وی افزود: سه آیین نامه دیگر در حوزه نخبگان داشتیم. آیین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر و نخبه در دستگاه های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این  نخبگان داشته باشیم. دو آیین نامه دیگر در حوزه وزارت کشور و وزارت نفت اصلاح شد. ائین‌نامه‌هایی که در سال گذشته به منظور حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی در حوزه فعالیت وزارت کشور و نفت تصویب شد و اصلاحاتی اعمال شد. همچنین این دو وزارتخانه گزارش‌های خوبی در حوزه در کمسیون علم و فناوری ارائه کردند آن موانع برداشته شد.  همچنین به طور خاص اگر بخواهم به مجوزهای وزارت نفت اشاره کنم این است که وزارت نفت مکلف شد نسبت به ایجاد و راه اندازی و تکمیل زنجیره ارزش مجتمع های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در داخل کشور اقدام کند یا از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، سازوکاری برای انواع ضمانت نامه های قراردادی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در حوزه صنعت نفت داشته باشد تا با سرعت بیشتری برای جهش تولید از مجموعه های تولیدی داخلی بویژه مجموعه های دانش بنیان حمایت داشته باشند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز