خبرگزاری کار ایران

کوثری در گفت‌وگو با ایلنا:

در جای مناسب بر پیکره رژیم اشغالگر ضربه خواهیم زد

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۵۶۷

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: ما قطعا این را حق خودمان می‌دانیم که در جای مناسب ضربه‌‌ای بر پیکره این رژیم اشغالگر زده شود حتما در زمان مناسب این کار را انجام خواهیم داد و بدانند این چنین نیست که بیایند دست به هرکاری بزنند و هر کاری دلشان خواست انجام دهند و ما ساکت بنشینم

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه گفت: رژیم اشغالگر قدس طبق کنوانسیون ۱۹۶۱ سازمان ملل یک تخلف بَین انجام داده که تجاوز به یک سرزمین است، زیرا زدن کنسولگری و سفارتخانه مانند تجاوز به یک سرزمین است.

این نماینده مجلس شورای تاکید کرد: لذا باید در اسرع وقت اعضای اصلی سازمان ملل نشستی داشته باشند و برای این موضوع تصمیم بگیرند، یک برخورد شدید با اقدام‌کنندگان این جنایت که رژیم اشغالگر قدس و در رأس آن نتانیاهو است داشته باشد که البته این دستور بدون هماهنگی با آمریکا نمی‌تواند باشد.

وی ادامه داد: اگر هم دستوری باشد این‌ها برای صدور دستورات از اختیاراتی که دارند سؤاستفاده و قطعا وتو می‌کنند. اما این باید در تاریخ بماند و برای آزادی‌خواهان جهان و کشورهای مستقل ثابت شود این‌ها چه جنایت‌هایی این روزها در غزه و فلسطین انجام می‌دهند و طبق همان چیزی که خودشان مصوب کردند و قانون نوشتند خودشان تخلفات مشهودی می‌کنند و در نهایت باید برای این رژیم اشغالگر قدس تصمیم قاطعی گرفته شود.

کوثری خاطرنشان کرد: ما قطعا این را حق خودمان می‌دانیم که در جای مناسب ضربه‌‌ای بر پیکره این رژیم اشغالگر زده شود حتما در زمان مناسب این کار را انجام خواهیم داد و بدانند این چنین نیست که بیایند دست به هرکاری بزنند و هر کاری دلشان خواست انجام دهند و ما ساکت بنشینم و نگاه‌شان کنیم که هر غلطی بکنند و پاسخگو نباشیم. ما قطعا این کار را با تصمیماتی که مسئولین خواهند گرفت، انجام خواهیم داد.

وی درخصوص این‌که گفته می‌شود این کارهای رژیم صهیونیستی برای این است که پای ایران را به یک درگیری مستقیم و جنگ بکشاند، گفت: قطعا و یقینا آنقدر عوامل در جبهه مقاومت هستند که این کار را حتما انجام خواهند داد، اگر لازم هم باشد خود ما این کار را می‌کنیم.

این نماینده مجلس بیان کرد: اسرائیل الان در منطقه ۳۶۰ کیلومتر مربع غزه ۶ ماه است که مانده آن وقت می‌خواهد بیاید با ما برابری کند؟ خیر. این‌ها چون دیده‌اند آنجا به هیچ هدفی نتوانستند برسند و آبروی اسرائیل در دنیا دارد می‌رود لذا پشت‌سرش کشورهای حامی مخصوصا آمریکا و اروپا و برخی کشورهای عربی که حمایت می‌کنند مشاهده می‌کنند به هیچ کدام از اهداف‌شان که در روزهای اول حادثه ۷ اکتبر مشخص کردند نتوانستند برسند لذا آبروی‌شان در دنیا می‌رود پس اینجاست که می‌خواهند کاری کنند تا توجه را از آنجا به جاهای دیگری ببرند تا آنجا دائم زیر سوال و ذره بین نباشند.

وی یادآور شد: لذا حتی آمریکایی‌ها آتش بس اولیه را وتو کردند اما در دومی ممتنع دادند یعنی به آن قانونی که حتی آنجا تصویب شد این‌ها عمل نمی‌کنند به خاطر این که عواملی در خود آمریکا به هیچ وجه نمی‌گذارند این کار انجام شود از آن طرف هم کمک می‌کنند با موشک‌های ۲ پوندی و ۹۰۰ کیلومتری این جنایت‌ها را انجام دهند. پس مطلبی که هست این است که سازمان ملل باید سریع جلسه‌ای تشکیل دهد و این موضوع محکوم و پیگیری شود و هم مسببین دادگاهی شوند و هم این طرف ما قطعا و یقینا پاسخگو خواهیم بود و اقداماتی را که تصمیم می‌گیریم انجام می‌دهیم تا این‌ها جرأت نکنند دست به چنین کاری بزنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
نظرات خوانندگان
 • ناشناس

  حمله باید مستقیم و قاطع و آنی و گسترده و بحدی مهیب و ویرانگر باشد که فکر تلافی و یا جنگ را از طرف مقابل سلب نماید.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز