خبرگزاری کار ایران

وزارت خارجه روسیه:

اقدام‌های تهاجمی اسرائیل مطلقاً غیرقابل قبول است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۳۰۳

وزارت خارجه روسیه حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق که منجر به شهادت و مجروح شدن شماری از کارکنان شد را محکوم کرد و از مقام‌های اسرائیل خواست اقدام‌های نظامی تحریک‌آمیز در سوریه را متوقف کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق که منجر به شهادت و مجروح شدن شماری از کارکنان شد را محکوم کرد و از مقام‌های اسرائیل خواست اقدام‌های نظامی تحریک‌آمیز در سوریه را متوقف کنند.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه که در سایت این وزارتخانه منتشر شد، آمده است: «شامگاه اول آوریل، نیروی هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق حمله کرد. در نتیجه این حمله، ساختمان به طور کامل تخریب شد. ما این حمله به دفتر کنسولی ایران در سوریه را به شدت محکوم می‌کنیم»
 
در ادامه آمده است: «هرگونه حمله به تأسیسات دیپلماتیک و کنسولی که مصونیت آن توسط کنوانسیون‌های مربوطه وین تضمین شده است، قاطعانه غیرقابل قبول است. ما توجه ویژه‌ای را به این واقعیت جلب می‌کنیم که این حمله در یک منطقه شهری پرجمعیت انجام شد که خطر زیادی برای تلفات جمعی در میان مردم غیرنظامی ایجاد کرد».
 
وزارت خارجه روسیه تأکید کرد: «این‌گونه اقدام‌های تهاجمی اسرائیل مطلقاً غیرقابل قبول است و باید متوقف شود».
این وزارتخانه افزود: «ما لازم می‌دانیم که همه اعضای مسئول جامعه بین المللی موضع خود را به وضوح مشخص کرده و ارزیابی حقوقی مناسبی از این اقدام‌ها ارائه دهند. ما قویاً از رهبری اسرائیل می‌خواهیم که اقدامات نظامی تحریک‌آمیز در سوریه و سایر کشورهای همسایه را که پیامدهای بسیار خطرناکی در کل منطقه دارد را کنار بگذارد».

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز