خبرگزاری کار ایران

سفیر ایران در سوریه:

از اتاق کارم شاهد جنایت رژیم صهیونیستی بودم/ پاسخ قاطع می‌دهیم

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۲۶۱

سفیر ایران در سوریه گفت: شماری از همکاران و کارمندان سفارت و مستشاران نظامی در ساختمان کنسولی حضور داشتند که شماری از آنها به شهادت رسیدند و اسامی آنها را بعدا اعلام می کنیم رژیم صهیونیستی برخلاف قوانین بین المللی عمل می کند که پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین اکبری سفیر ایران در سوریه با اشاره به حمله عصر امروز به ساختمان کنسولی ایران گفت: این جنایتی بود که رژیم صهیونیستی مرتکب شد و ساختمان کنسولگری ایران را هدف قرار داد این ساختمان در کنار سفارت ایران قرار داشت و چسبیده به سفارت ایران بود و با جنگنده های F35 این کار را انجام داد که از جولان اشغالی این جنگنده‌ها با ۶ موشک ساختمان را هدف قرار داد.

وی با بیان اینکه من در محل کارم در سفارت بودم، گفت: از اتاقم  شاهد این جنایت و آسیب به ساختمان کنسولگری بودم، شیشه و پنجره های سفارت هم آسیب دید.

سفیر ایران در سوریه گفت: رژیم  صهیونیستی اولین باری نیست که این جنایت ها را مرتکب می شود جنایت های زیادی علیه دیپلمات‌ها انجام داده که بر خلاف قوانین بین المللی است که ساختمان سفارتخانه‌ها و مراکز دیپلماتیک را هدف قرار می‌دهد.

اکبری خاطرنشان کرد: بعد از این همه جنایتی که در ۶ ماه گذشته ضد مردم غزه و سوریه  مرتکب شد امروز هم این جنایت را کرد و علیه شماری از همکاران و کارمندان سفارت و مستشاران نظامی که در این ساختمان حضور داشتند این جنایت را انجام داد که شماری از آنها به شهادت رسیدند و اسامی آنها را بعدا اعلام می کنیم رژیم صهیونیستی برخلاف قوانین بین المللی عمل می کند که پاسخ قاطع ما را در پی خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه تاکنون آواربرداری کامل انجام نشده ایت، گفت: بین ۵ تا ۷ نفر به شهادت رسیدند و آمار دقیق بعدا منتشر خواهد شد. دو نفر از نیروهای پلیس نیز به شهادت رسیدند. ما فعلا نمی‌توانیم اسامی را اعلام کنیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز