خبرگزاری کار ایران

اختلاف ۱۸ ساله شرکت فولاد هرمزگان حل شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۸۸۸۵

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از حل اختلاف ۱۸ ساله شرکت فولاد هرمزگان با ورود دستگاه قضایی و جلوگیری از بیکاری هزار و ۵۰۰ کارگر خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجتبی قهرمانی گفت: در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه و اجرای ماموریت‌های سند تحول قضایی و تحقق شعار سال، با ورود دادگستری استان به موضوع اختلاف شرکت فولاد هرمزگان و شاکی خصوصی تلاش کرد ضمن مدیریت موضوع از تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران جلوگیری کند.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: با شکایت شاکی خصوصی و صدور حکم دادگاه، شرکت فولاد هرمزگان در سال ۱۳۸۳ محکوم به خلع ید ۳ دانگ از ۶ دانگ یکی از اراضی تحت تملک این شرکت شد و حکم صادره نیز قطعیت پیدا کرد.

وی افزود: با ارجاع پرونده به معاونت حقوقی رای صادره قطعی و تقاضای اعاده دادرسی در مرجع مربوطه رد شد.

قهرمانی ادامه داد: پس از رد درخواست اعاده دادرسی، به دلیل حساسیت موضوع و اشتغال هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت فولاد هرمزگان و جلوگیری از تعطیلی کارخانه، به دادستان مرکز استان ماموریت داده شد تا موضوع صلح و سازش بین طرفین پرونده را در دستور کار قرار دهد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان کرد: در همین زمینه جلسه‌ای با حضور طرفین، وکلا و نمایندگان حقوقی پرونده برگزار و مقرر شد شرکت فولاد هرمزگان مبلغ چهارصد و پنجاه میلیارد ریال را به عنوان بهای زمین اختلافی پرداخت کند و شاکی پرونده نیز رضایت خود را مبنی بر مختومه شدن پرونده اعلام کرد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز