خبرگزاری کار ایران

اسلامی در جمع خبرنگاران:

۵۹ هزار شعبه در سراسر کشور پذیرای رای مردم است

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۴۱۱۲

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: براساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های گذشته، ۴۴ هزار شعبه ثابت و ۱۵ هزار شعب سیار و در سراسر کشور در حال دریافت آرای مردم هستند.

به گزارش ایلنا، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: فرایند اخذ رای در دو انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری راس ساعت ۸ آغاز شد. ۵۹ هزار شعبه در سراسر کشور میزبان و پذیرای مردم عزیز هستند و فرایند اخذ رای به صورت روان و بدون تأخیر انجام می‌شود.

وی گفت: براساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های گذشته، ۴۴ هزار شعبه ثابت و ۱۵ هزار شعب سیار و در سراسر کشور در حال دریافت آرای مردم هستند.

وی ادامه داد: بسیار جای خوشحالی است که مردم توصیه ستاد انتخابات برای موکول نکردن رای دادن به ساعات پایانی عمل کرده و در ساعات قبل از ظهر به شعب مراجعه کردند. این نشان‌دهنده این است که توصیه‌های ستاد انتخابات از سوی مردم شریف ایران استماع شده و نقش رسانه‌های جمعی را می‌رساند.

اسلامی تصریح کرد: امروز تاکنون ۶ اطلاعیه را از طریق کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات صادر کردیم. اطلاعیه شماره ۱۹ ناظر بر این موضوع بود که هیچ‌گونه آثار و نماد تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی نباید در محل شعبه درب ورود و خروج و اطراف آن وجود داشته باشد. لذا همکاران ما در شعب هماهنگی لازم را صورت دادند و به امحای این آثار تبلیغاتی اقدام شده است.

وی افزود:  در اطلاعیه شماره ۲۰ ستاد انتخابات کشور،  آغاز زمان رای‌گیری ساعت ۸ بوده و طبق قانون ۱۰ ساعت ادامه پیدا خواهد کرد. بعد از ساعت ۱۸ بنا به تشخیص وزیر کشور تمدید می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: براساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مردم ایران می‌توانند با ارائه یکی از مدارک هویتی ۵گانه رای خود را به صندوق بیندازند. صرفا در موضوع شناسنامه‌های قدیمی که کدملی در آن ثبت نشده، دستورالعمل ابلاغی است که بک مدرک هویتی که دارای کد ملی است، همراه داشته باشند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز