خبرگزاری کار ایران

سرلشکر باقری در دیدار با نخست‌وزیر عراق:

تکمیل فرآیند خلع سلاح‌ گروه‌های ضدانقلاب با جدیت پیگیری شود

asdasd
کد خبر : ۱۴۲۴۲۲۴

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ضمن تشکر از دستور قاطع دولت عراق برای خلع سلاح گروه‌های مسلح ضدانقلاب در اقلیم که با تنظیم و امضای توافق‌نامه امنیتی به نتیجه رسید، گفت: انتظار می‌رود تکمیل فرآیند خلع سلاح‌ این گروه‌ها با جدیت پیگیری شود.

به گزارش ایلنا، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در دیدار با محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیرعراق با اشاره به مشترکات دینی، مذهبی، فرهنگی، تاریخی، گفت: مواضع خردمندانه و شجاعانه دولت عراق و جنابعالی در رابطه با قضیه فلسطین و جنگ غزه بسیار ارزشمند و شایسته قدردانی است.

وی ضمن تشکر از پیگیری و دستور قاطع دولت عراق برای خلع سلاح و دور کردن گروه‌های مسلح ضدانقلاب در منطقه اقلیم که با تنظیم و امضای توافق‌نامه امنیتی به نتیجه رسید، گفت: انتظار می‌رود تکمیل فرآیند خلع سلاح‌ این گروه‌ها با جدیت پیگیری شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح، حضور نیروهای بیگانه، به ویژه آمریکایی‌ها در منطقه را عامل مهم ناامنی و بی‌ثباتی دانست و تصریح کرد: امنیت در منطقه تنها با وحدت بین کشورهای همسایه امکان‌پذیر است.

باقری، مسأله فلسطین را مهم‌ترین مسئله منطقه و جهان اسلام عنوان کرد و افزود: عملیات بسیار مهم و راهبردی طوفان‌الاقصی پایه‌های لرزان رژیم صهیونیستی را متزلزل کرد و به معرض دید جهانیان گذاشت.

نخست‌وزیر عراق نیز در این دیدار ضمن تشکر از موضع‌گیری دولت و مردم ایران در خصوص جنگ غزه، گفت: در واقع این جنگ، مواضع کشور‌ها را به خوبی مشخص کرد و رژیم کودک‌کش اسرائیل چهره واقعی خود را به دنیا نشان داد.

محمد شیاع السودانی افزود: امروز کشور عراق به برکت نیروهای مسلح مقتدر، شاهد امنیت پایدار است و در این راستا با توجه به مشترکات فراوان بین دوکشور ایران و عراق، می‌توانیم همکاری‌های بیشتری را با یکدیگر داشته باشیم.

نخست‌وزیر عراق، اقتدار و صلابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و موشکی را باعث افتخار دانست و خاطرنشان کرد: دو کشور ایران و عراق ضمن ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های مختلف، باید با همکاری و تعامل دوسویه، مسائل مربوط به گروهک‌های کردستان عراق را حل کنند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز