خبرگزاری کار ایران

| 04:33   
کد خبر : ۱۳۹۷۸۲۱
وزیر دفاع در گفت‌وگو با ایلنا:

اجازه حضور نیروهای ناتو در منطقه را نخواهیم داد/ کمک می‌کنیم مشکلات ارمنستان و آذربایجان مرتفع شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: اجازه حضور نیروهای ناتو را در منطقه نخواهیم داد و هیچ تغییری را در ژئوپولیتیک منطقه نمی‌پذیریم.

اجازه حضور نیروهای ناتو در منطقه را نخواهیم داد/ کمک می‌کنیم مشکلات ارمنستان و آذربایجان مرتفع شود

محمدرضا قرأیی آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص ورود آمریکا به مناقشات بین ارمنستان و آذربایجان و گمانه‌زنی‌های مطرح شده در خصوص زمینه‌سازی برای ورود نیروهای ناتو در این منطقه، گفت: ما هیچ‌گاه نمی‌پذیریم کسی خارج از مجموعه منطقه در مسائل منطقه دخالت کند.

وزیر دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح تاکید کرد: در مناطقی که خودمان حضور داریم و دیگر کشورهای منطقه هستند، تلاش‌مان این است با تعاملی که بین کشورهای منطقه وجود دارد خودمان مسائل را حل کنیم و چنین اجازه‌ای نخواهیم داد. 

وی درباره وضعیت مناقشات اخیر ارمنستان و آذربایجان و حضور نیروهای ایران در مرز با این کشورها، عنوان کرد: ما هیچ تغییری را در ژئوپولیتیک منطقه نمی‌پذیریم.

آشتیانی تاکید کرد: ضمن این‌که ارتباطمان را حفظ می‌کنیم و تعاملات‌مان با ارمنستان و آذربایجان برقرار است و این کشورها همسایه و برادر ما هستند، تلاش و کمک می‌کنیم مشکلاتی که دارند مرتفع شود.

وی یادآور شد: رزمایش‌های مرزی که پیش‌بینی می‌شود، رزمایش‌های سالیانه‌ای است که از قبل در نقاط مرزی کشور برنامه‌ریزی شده و در همه جای کشور این رزمایش‌ها را داریم و خیلی ارتباطی با این قضایا نداریم.

وزیر دفاع و پشتیانی و نیروهای مسلح ادامه داد: در آخرین ارتباطی که مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح ما با مسئولان آذربایجان داشتند همین قضایا مطرح شد و مورد خاصی دال بر این‌که این تنش بخواهد افزایش پیدا کند، وجود نداشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز