خبرگزاری کار ایران

| 01:10   
کد خبر : ۱۳۹۵۵۵۴

ورود دادستانی کل کشور به موضوع دریافت هزینه‌ها به روش‌های غیرقانونی توسط برخی مشاغل

معاون دادستان کل کشور در نامه ای خطاب به رئیس سازمان امور مالیاتی خواستار رسیدگی جدی و فوری به موضوع دریافت هزینه‌ها به روش های غیرقانونی و فرار مالیاتی توسط برخی پزشکان و دیگر مشاغل شد.

ورود دادستانی کل کشور به موضوع دریافت هزینه‌ها به روش‌های غیرقانونی توسط برخی مشاغل

به گزارش ایلنا، در پی دریافت گزارشات متعدد در خصوص وصول هزینه خدمات به روش های غیر قانونی توسط برخی حرف و مشاغل، غلامعباس ترکی معاون حقوق عامه دادستان کل کشور به موضوع ورود و در نامه ای خطاب به رئیس سازمان امور مالیاتی، برخورد جدی، بازدارنده و موثر با تخلفات مذکور را مورد تاکید قرار داد.

در این نامه خطاب به رئیس سازمان امور مالیاتی کشور آمده است:

گزارش های متعدد واصله و مشاهدات میدانی حاکیست که برخی از مشاغل و حرف در بخش خصوصی به ویژه پزشکان، مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه های تشخیص طبی، آموزشگاه های رانندگی و ... برخلاف قوانین حاکم به خصوص ضوابط مقرر در قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه موءدیان (مصوب ۲۱/۰۷/۱۳۹۸) از شیوه های غیرقانونی برای وصول هزینه خدمات به مشتریان استفاده می کنند که این رفتار خلاف قانون و اخلاق، علاوه بر اینکه حسب مورد تخلف و جرم محسوب و مستلزم تعقیب قانونی می باشد؛ موجبات تضییع حقوق عامه و تحمیل زحمت به شهروندان را فراهم نموده است.

با توجه به شیوع گسترده این اقدامات، مقتضی است در اجرای ماده ۲۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری و تکالیف قانونی و نظارتی دادستانی کل در امر صیانت از حقوق عامه، با همکاری کلیه دستگاه های مسئول و مراجع نظارتی، تدابیر فوری برای مواجهه و برخورد جدی، بازدارنده و موثر با تخلفات مذکور به منظور استیفاء حقوق عمومی و تضمین حقوق شهروندان اتخاذ و نتیجه اقدامات و گزارش کیفیت همکاری دستگاه ها را حداکثر تا پایان مهرماه به این مرجع اعلام فرمایید.

بدیهی است دادستان های محترم عمومی و انقلاب سراسر کشور ضمن آمادگی کامل جهت هرگونه حمایت قانونی و برخورد قاطع با جرائم ارتکابی در این زمینه، نظارت و پیگیری لازم را به عمل خواهند آورد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز