خبرگزاری کار ایران

| 07:24   
کد خبر : ۱۳۹۴۸۸۵

دیدار استاندار خراسان رضوی با امیرعبداللهیان

استاندار خراسان رضوی بعد از ظهر امروز با وزیر امور خارجه در مشهد دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار استاندار خراسان رضوی با امیرعبداللهیان

به گزارش ایلنا، یعقوبعلی نظری، در این ملاقات، با توضیح شرایط کلی مشهد و حضور سالانه ده‌ها میلیون زائر رضوی، به برخی طرح‌های در حال مطالعه و پیگیری در استان، در راستای تسهیل خدمات‌رسانی به زوار ایرانی و خارجی اشاره کرد.

وی از وزیر امور خارجه خواست، به تحقق طرح‌های زیربنایی استان با هدف ارائه خدمات بیشتر به زوار از طریق دیپلماسی کمک کنند.

این طرح‌ها شامل پروژه‌های تسهیل دسترسی به مشهد در حوزه حمل و نقلی، اسکان و همچنین ورود زوار کشورهای خارجی به منظور رونق گردشگری زیارت است.

حسین امیرعبداللهیان نیز در این دیدار به برخی تلاش‌های وزارت امور خارجه در پیشبرد این طرح‌ها و تسهیل رفت و آمد زائرین خارجی اشاره و آن را از اولویت‌های این وزارتخانه در دولت سیزدهم دانست.

وزیر امور خارجه اعلام کرد به زودی کارگروه امام رضا (ع) در وزارت امور خارجه تشکیل خواهد شد تا با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط برنامه جامعی برای استفاده از ظرفیت بی بدیل بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع ) و پیشبرد دیپلماسی زیارت تدوین و به مورد اجرا گذاشته شود. 

وی همچنین ضمن تشکر از تلاش‌های محمد بهشتی، رئیس دفتر قبلی وزارت امور خارجه، ابراز امیدواری کرد که با حضور حمید معصومی‌فر در ریاست نمایندگی وزارت امور خارجه در استان خراسان رضوی که دارای تجربه در حوزه دیپلماسی اقتصادی است، افق‌های جدیدی از همکاری تجاری و ارزآوری استان با دیگر کشورها ایجاد شود.

امیرعبداللهیان، در محوطه ساختمان استانداری خراسان رضوی، بر سر مزار شهدای گمنام حاضر و با قرائت فاتحه، نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز