خبرگزاری کار ایران

| 16:31   
کد خبر : ۱۳۹۴۳۲۷

۲۶۰ میلیارد ریال معوقه مالیاتی از یک شرکت بدهکار با ورود بازرسی کل استان البرز وصول شد

بازرس‌کل استان البرز از وصول ۲۶۰ میلیارد ریال معوقه مالیاتی از یک شرکت بدهکار در استان با ورود این بازرسی کل خبر داد.

۲۶۰ میلیارد ریال معوقه مالیاتی از یک شرکت بدهکار با ورود بازرسی کل استان البرز وصول شد

به گزارش ایلنا، محمدتقی مشهدی با اشاره به اقدامات اثربخش بازرسی کل استان البرز در سال جاری در مسائل امور مالیاتی با رقم حدود ۹ هزار میلیارد ریال گفت: یکی از مسائل کلان استانی، بدهی‌های معوقه چند هزار میلیارد ریالی مالیاتی، فرار و یا تاخیر در وصول مالیات‌های عمده است که در جریان بازرسی برنامه‌ای در بررسی عملکرد اداره‌کل امور مالیاتی استان در سال جاری، مساله مذکور مورد پیگیری قرار گرفته است.

بازرس‌کل استان البرز گفت: بخش عمده‌ای از معوقات مالیاتی متعلق به شرکت‌های صوری و غیرواقعی است که متعاقب تذکرات و هشدار‌های بازرسی کل استان و پیگیری اداره‌کل امور مالیاتی استان، وصول بدهی معوق مالیاتی ۲۶ میلیارد تومان یکی از مؤدیان بدهکار کلان و طرح شکایت اداره‌کل امور مالیاتی استان علیه ۳۳ شخص حقیقی یا حقوقی بدهکار معوق کلان مالیاتی به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

بازرس کل قضایی استان البرز خاطرنشان کرد: شناسایی و برخورد قانونی با بدهکاران کلان و عمده مالیاتی استان که از انجام تکالیف قانونی خود سرباز می‌زنند، با جدیت و قاطعانه در دستور کار این بازرسی‌کل بوده و همچنان آماده دریافت اعلامات و گزارش‌های شهروندان درخصوص نحوه عملکرد اداره‌کل امور مالیاتی استان در رابطه با نحوه شناسایی، محاسبه و وصول بدهی‌های کلان معوقات مالیاتی هستیم.

وی افزود: معمولا گزارش‌های فساد اعلامی مردم مسئولیت‌‎پذیر استان به عنوان یکی از مهمترین منابع خبری و مبنای ورود و رسیدگی بازرسی کل استان در رسیدگی سوء جریانات کلان استانی است.

ویمشهدی تاکید کرد: نظارت بر نحوه عملکرد هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برای تسریع در تعیین تکلیف و صدور آراء منطبق بر قوانین و مقررات با رعایت حقوق مؤدیان در دستور کار بازرسی کل استان قرار دارد.

بازرس کل استان البرز با بیان اینکه پیگیری، اعمال نظارت، بازرسی و همچنین تمرکز بر پرونده‌ها با ارقام مالیاتی کلان، منجر به تسریع در تعیین تکلیف ۱۸ فقره پرونده در هیات حل اختلاف مالیاتی استان شده است، افزود: این موضوع با پیگیری بازرسی کل استان تسریع و منجر به صدور رأی قطعی به مبلغ ۳۷۲۰ میلیارد ریال مالیات متعلقه به مؤدیان بزرگ به نفع دولت شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز