خبرگزاری کار ایران

| 10:36   
کد خبر : ۱۳۹۰۹۴۵
مخبر:

دولت از اقدامات فراجا برای تسهیل تردد در مرز حمایت می‌کند

در بازدید از قرارگاه اربعین فرماندهی نیروی انتظامی تسهیل سفر اربعین و ارائه خدمات مطلوب به زائران را وظیفه دولت و تمام دستگاه‌ها دانست.

دولت از اقدامات فراجا برای تسهیل تردد در مرز حمایت می‌کند

به گزارش ایلنا، محمد مخبر با اشاره به گزارش فرماندهی نیروی انتظامی مبنی بر خروج ۶۵۰ هزار نفر از مرزهای کشور از ابتدای ماه صفر تا امروز، تاکید کرد: با توجه به افزایش روزانه آمار خروج زائران مخصوصا از مرز مهران توافق صورت گرفته بین تهران و بغداد برای تایید شناسایی خروج آنان از مرز ایران توسط طرف عراقی، می‌تواند برخی از مشکلات ناشی از طی تشریفات قانونی را کاهش داده و از تجمع و ازدحام مردم جلوگیری کند.

وی افزود: همچنین تجهیز دروازه‌های خروجی به سیستم‌های جدید و کاهش توقف زائران در باجه کنترل گذرنامه به حدود ۴ ثانیه امکان ازدحام را به حداقل کاهش می‌دهد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: نیروی انتظامی امسال اقدامات مناسبی برای مدیریت ترافیک، افزایش امنیت و تسهیل در تردد و ورود و خروج زائران در مرز انجام داده و دولت نیز با تمام توان از این اقدامات پشتیبانی می‌کند.

وی افزود: از سال گذشته و پس از پایان ماه صفر، مشکلات موجود احصا شده و خوشبختانه در طول سال بسیاری از آنها از سوی دستگاه‌های مربوطه رفع‌شده است و چنانچه هنوز موردی وجود داشته باشد در جلسه آتی ستاد مرکزی اربعین در هفته آینده طرح و برای رفع آنها برنامه‌ریزی خواهد شد.

مخبر با توجه به گزارش ارائه شده، ۵۰ درصد زائران خروجی از مرزها را جوانان ۱۵ تا ۳۵ ساله خواند و این موضوع را دلیلی محکم برای توجه ویژه نسل جوان به دینداری دانست.

وی با تقدیر از میزبانی مردم عراق از زائران ایرانی و با توجه به فتاوای مراجع در خصوص زمان زیارت اربعین، از مردم خواست سفر خود را به شکلی تنظیم کنند که حداقل توقف را در کشور عراق داشته باشند.

در این بازدید، معاون اول رئیس‌جمهور در ارتباط مستقیم و ویدئویی با مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، تمرچین، باشماق، خسروی، میرجاوه و برخی محورهای مواصلاتی در جریان آخرین وضعیت تردد زوار قرار گرفت. در این ارتباط مستقیم پیشنهادهایی برای تسهیل عبور و مرور، توجه بیشتر به سرویس حمل‌ونقل شبانه، مدیریت پارکینگ‌ها، تکمیل برخی محورهای مواصلاتی و مدیریت حمل‌ونقل برگشت زوار، ارائه و مقرر شد برای اجرا در ستاد مرکزی اربعین طرح شود.

مخبر پس از این بازدید با حضور در اداره مرکزی گذرنامه فراجا، از روند فعالیت این مرکز بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با مردم، در جریان روند اقدامات این مجموعه قرار گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز