خبرگزاری کار ایران

| 22:27   
کد خبر : ۱۳۹۰۰۰۸

رفع مشکل ۱۷ ساله تعاونی‌های شهرستان پاکدشت با ورود دادگستری کل استان تهران

رئیس کل دادگستری استان تهران از حل مشکل اراضی تعاونی دانشگاه ابوریحان موسوم به «شهرک دانش» با بیش از ۲۰۰ نفر مالباخته و حل مشکل اراضی تعاونی «کوثر فرهنگیان» با بیش از هزار نفر مالباخته خبر داد.

رفع مشکل ۱۷ ساله تعاونی‌های شهرستان پاکدشت با ورود دادگستری کل استان تهران

به گزارش ایلنا، علی القاصی با اشاره به حل مشکلات مربوط به تعاونی‌های شهرستان پاکدشت، اظهار کرد: موضوعات مرتبط با تعاونی‌های شهرستان پاکدشت از سال ۱۳۸۳ صرفا در بحث اولیه مالکیت زمین و صدور جواز ساخت به عنوان یک معضل لاینحل در سطح شهرستان پاکدشت مطرح بود که با گذشت زمان و اعمال سلایق متفاوت گره مساله کورتر شد.

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: استمرار مشکلات مرتبط با تعاونی‌های شهرستان پاکدشت از یک طرف موجبات نارضایتی مردم به جهت مشخص نبودن نتیجه و هدر رفت سرمایه‌های آن‌ها و از طرف دیگر با توجه به وجود شهرداری در طرف دیگر، موجبات تضییع بیت‌المال را فراهم کرده بود.

وی با اشاره به ورود مدعی‌العموم به‌منظور حل مشکلات مرتبط با تعاونی‌های شهرستان پاکدشت در راستای احیای حقوق عامه، بیان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که در اکثر موارد، اختلاف ایجاد شده بین تعاونی با شهرداری در خصوص نحوه پرداخت باقی مطالبات شهرداری است و بر همین اساس با توجه به تورم ایجاد شده، در خصوص بروزرسانی مبلغ، اختلاف وجود داشت.

القاصی ادامه داد: با تشکیل جلسات متعدد با حضور طرفین در نهایت مقرر شد تا مبلغ مورد نظر با احتساب تاخیر و تادیه پرداخت شود و با قید زمان در انجام توافق از تکرار مشکلات سابق جلوگیری شود که در نهایت موجب شد تا این معضل بعد از ۱۷ سال با توافق صورت گرفته حل شود.

رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به حل مشکل اراضی تعاونی «کوثر فرهنگیان» با بیش از هزار نفر مالباخته، گفت: در خصوص این موضوع با توجه به توافق صورت‌گرفته مقرر شد تا بررسی شود هر یک از مبالغ پرداخت شده در هر زمان چه درصد و نسبتی از قیمت زمین در زمان پرداخت است و باقی مانده مبالغ به نسبت باقی مانده به قیمت روز محاسبه شود و با قید زمان در انجام توافق از تکرار مشکلات سابق جلوگیری به‌عمل آید. 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز