خبرگزاری کار ایران

| 06:29   
کد خبر : ۱۳۸۹۶۴۲
در جلسه ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی کشور مطرح شد؛

جایگاه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها ارتقا می‌یابد

شانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

جایگاه شورای فرهنگ عمومی استان‌ها ارتقا می‌یابد

به گزارش ایلنا، محمد مخبر در این جلسه لزوم برنامه ریزی برای ارتقاء جایگاه فرهنگی تمامی استان های کشور را ضروری دانست و بر اهمیت تقویت شوراهای فرهنگ عمومی استانها در ابعاد مختلف و گسترش ماموریت های فرهنگی تاکید کرد.

در این جلسه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گزارشی از آخرین وضعیت تدوین برش استانی نقشه راه مهندسی فرهنگی ارائه کرد و از اهتمام جدی استان ها برای نهایی سازی و تکمیل هرچه سریعتر این برنامه خبر داد.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها و برخی دیگر از اعضا شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز حضور داشتند، تصمیماتی در راستای تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز تهیه و اجرای برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور اتخاذ شد.

در این نشست همچنین گزارشی از پیش نویس آیین نامه شورای معین ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور ارائه شد و پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

اصلاح آیین نامه شورای فرهنگ عمومی استان ها و تصمیم گیری در خصوص اصلاح و تکمیل وظایف، ترکیب و نحوه فعالیت شورای فرهنگ عمومی استان ها از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود که پس از ارائه نظرات و دیدگاههای مختلف، در این خصوص تصمیم گیری و مقرر شد وظایف و ماموریت های شورای فرهنگ عمومی استان ها با ساز و کاری مشخص با ماموریت های ستاد استانی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور ترکیب و تلفیق شود تا ماموریت‌های فرهنگی در سطح استان ها ارتقاء یابد.

همچنین مقرر شد به منظور ارتقاء جایگاه شورای فرهنگ عمومی که وظایف آن با ستاد استانی نقشه مهندسی کشور تلفیق شده، حکم ریاست و قائم مقام شورا که تاکنون از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می شد، از سوی معاون اول رئیس جمهور صادر شود تا برنامه ها و ماموریت‌های شورا با جدیت و قدرت بیشتری پیگیری شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز