خبرگزاری کار ایران

| 22:30   
کد خبر : ۱۳۸۹۳۷۱

تاکید صفری بر فراگیر کردن چشم‌اندازتوسعه تجارت با کشورهای آفریقایی

نهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد.

تاکید صفری بر فراگیر کردن چشم‌اندازتوسعه تجارت با کشورهای آفریقایی

به گزارش ایلنا، نهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری روز یکشنبه مورخ ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ به ریاست مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه و با حضور معاونان و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد با دو دستور کار" بررسی الزامات حضور موفق در نمایشگاه شانگهای و بررسی و پیگیری توافقات انجام شده در سفر رئیس جمهور به آفریقا " در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.

در ابتدای نشست با اشاره به حضورکشورمان در نمایشگاه واردات شانگهای در سال گذشته به ضعف ها و قوت های این حضور پرداخته شد تا با برطرف شدن کاستی ها، حضور در نمایشگاه سال جاری با کیفیت بهتری میسر گردد. هماهنگی برای نیاز سنجی اقلام نمایشگاهی، درنظر گرفتن تسهیلات برای شرکتهای داوطلب حضور در نمایشگاه و همچنین ساماندهی صدور روادید برای شرکت کنندگان از جمله ملاحظات مربوط به حضور درنمایشگاه بود.

در ادامه گزارشی از نتایج سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به سه کشور کنیا،زیمبابوه و اوگاندا ارائه گردید که اشاره به امضای بیش از ۵۰یادداشت تفاهم و سند همکاری با این سه کشور در حوزه های مختلف نفت و انرژی، محصولات کشاورزی و دامی، صادرات ماشین آلات صنعتی و کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی ، صنعت و معدن ، اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی ،صدور خدمات فنی و مهندسی و ... و لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای اجرایی نمودن این اسناد داشت.

در پایان آقای صفری با اشاره به اهمیت کار با کشورهای حوزه آفریقا بر فعال شدن هرچه بیشتر کمسیون های مشترک و پیشبرد اهداف این کمیسیون ها تاکید کرد.آقای صفری همچنین از حاضران در جلسه خواست چشم اندازتوسعه تجارت با کشورهای آفریقایی را فراگیر نموده و ظرفیت ها و نیازهای دیگر کشورهای آفریقایی هم مورد مطالعه وبررسی قرار گرفته تا گستره سرمایه گذاری و ایجاد خطوط تجاری و اقتصادی در بخش وسیعی از آفریقا برای کشورمان فراهم گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز