خبرگزاری کار ایران

| 10:40   
کد خبر : ۱۳۸۹۳۱۰
نوروزی:

در لایحه عفاف و حجاب اجباری شدن چادر در دانشگاه‌ها یا کاشت ناخن مطرح نشده است

برخورد با ناهنجاری به سبک بازداشت توسط گشت ارشاد نخواهد بود

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی طرح موضوعاتی نظیر ممنوعیت کاشت ناخن و لاک زدن و همچنین اجباری شدن پوشش چادر در دانشگاه‌ها در لایحه عفاف و حجاب را رد کرد.

در لایحه عفاف و حجاب اجباری شدن چادر در دانشگاه‌ها یا کاشت ناخن مطرح نشده است

به گزارش ایلنا، حسن نوروزی عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه روز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ صحن مجلس در جمع خبرنگاران درباره برخی ابهامات مطرح شده در فضای مجازی نسبت به جزئیات لایحه عفاف و حجاب و اجباری شدن چادر در دانشگاه‌ها و ممنوعیت کاشت ناخن و لاک زدن ناخن گفت: این موضوع اصلاً مطرح نبوده و اینها آنارشیسم رسانه‌ای است؛ معلوم است که چادر دیگر هیچ‌گاه اجباری نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در لایحه جدید عفاف و حجاب برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی مثل گذشته به وسیله گشت‌های امنیت اخلاقی صورت خواهد گرفت یا خیر؟ تصریح کرد: برخورد با ناهنجاری به سبک گذشته که در آن گشت ارشاد اقدام به بازداشت متخلفان می‌کرد، نخواهد بود.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس عنوان کرد: در قانون جدید افرادی که اقدام به برهنگی یا ولنگاری می‌کنند، در مرحله اول از طریق پیامک به آنها اخطار داده می‌شود. البته با افرادی که به صورت سازمان‌یافته دست به ولنگاری و مقابله با حرکات نظام اسلامی بزنند، برخورد قطعی صورت خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز